Jak podaje portal Super Express, ostatnio gościem Radia Plus była znana polityk, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek Sejmu – Małgorzata Kidawa – Błońska.

Co powiedziała polityczka?

Podczas rozmowy, polityczka została zapytana między innymi o to, co uważa o kwestii blokowania przez Komisję Europejską środków, które miały zostać przekazane Polsce z Funduszu Odbudowy.

Małgorzata Kidawa – Błońska uważa, że kwestia blokowania środków to przede wszystkim wina partii rządzącej. Polityczka uważa, że PiS podejmuje wszystkie działania, aby nasz kraj nie dostał obiecanych pieniędzy.

Czy Donald Tusk faktycznie zostanie premierem?

Co więcej, wicemarszałek Sejmu zaznaczyła, że trwają także rozmowy na temat likwidacji Izby Dyscyplinarnej, co zapowiedział sam Jarosław Kaczyński. Na razie nie można jednak określić, jakie będą skutki tych rozmów.

Podczas rozmowy, dziennikarz Radia Plus zapytał Małgorzatę Kidawę – Błońską o to, czy Donald Tusk w niedalekiej przyszłości zostanie premierem. Polityczka wyznała, że na ten moment najważniejsze jest wygranie wyborów.

- Moim zdaniem, spośród wszystkich polityków na scenie politycznej, w tej chwili, to właśnie Donald Tusk ma największe kompetencje, doświadczenie i umiejętności. Ale na razie nie powinniśmy zastanawiać się kto kim będzie, tylko tak się zmobilizować i zmobilizować Polaków, żeby tę władzę odsunąć – zaznaczyła polityczka.