Dziś mija równo 40 lat od kiedy w Polsce ogłoszono stan wojenny. Jak zaznacza portal o2, w tamtym czasie były prezydent naszego kraju – Bronisław Komorowski działał w opozycji. 13 grudnia 1981 roku był dla niego niezwykle trudnym dniem.

Niezwykle trudny czas

Bronisław Komorowski w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu wyznał, że kiedy funkcjonariusze przyszli, aby go aresztować znajdował się w wannie.

- W związku z tym, że byłem regularnie aresztowany, szybko z żoną przyszykowaliśmy więzienną wyprawkę(...). Dowiedziałem się, że byłem nie aresztowany, tylko internowany. Po raz pierwszy zetknąłem się z tym terminem. Wszyscy byli zaniepokojeni, łącznie z oficerem SB, który sam się mnie zapytał: "panie Komorowski, co z tego będzie?" – wspominał Bronisław Komorowski podczas rozmowy z Super Expressem.

Zwycięstwo nie było łatwe

Jak zaznaczył były prezydent, nastroje wśród Polaków były podzielone. Wielu uważało, że zostaną rozstrzelani, inni natomiast, że to chwilowa sytuacja i niedługo wszystkich wypuszczą.

Bronisław Komorowski wspominał, że zaraz po aresztowaniu został przewieziony do więzienia, które zostało przygotowane już sporo wcześniej. W więzieniu zainstalowany został telewizor, gdzie bez przerwy emitowane było przemówienie generała Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego.

Co więcej, Bronisław Komorowski zaznacza, że stan wojenny był czasem upadku postaw społecznych oraz rozbicia związku, a daleki jest od twierdzenia, że Solidarność wygrała z łatwością. Były prezydent namawia, aby dzień 13 grudnia obchodzić zgodnie z prawdą.

Jak informował portal "Życie Polska": JEST REAKCJA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY NA FILMIK OPUBLIKOWANY PRZEZ WOJTKA SAWICKIEGO. CZY GŁOWA PAŃSTWA NEGUJE PROBLEMY OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Przypomnij sobie: TEGOROCZNA ZIMA MOŻE PRZYSPORZYĆ NAM WIELU PROBLEMÓW Z PRĄDEM! RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA RADZI JAK PRZETRWAĆ EWENTUALNE AWARIE

Portal "Życie Polska" pisał również: BARBARA KURDEJ-SZATAN TRACI CODZIENNIE POTĘŻNE PIENIĄDZE NA INSTAGRAMIE. AKTORKA MIERZY SIĘ Z KONSEKWENCJAMI SWOJEGO WPISU. ZARABIAŁA WIELKIE SUMY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KONTROWERSYJNA SYTUACJA W PROGRAMIE "ROLNIK SZUKA ŻONY"! WIDZOWIE SĄ ZASKOCZENI TAKIM OBROTEM SPRAW