Sezon na grzyby w pełni, a więc lasy pełne są miłośników grzybobrania. Okazuje się jednak, że mało kto dokładnie wie, gdzie można, a gdzie zabronione jest zbieranie tych leśnych darów.

Gdzie zbieranie grzybów jest zabronione?

Jak podaje portal o2, w naszym kraju w większości dozwolone jest zbieranie grzybów bez praktycznie żadnych ograniczeń. Należy jednak pamiętać, aby w poszukiwaniu grzybów nie zapędzić się w takie miejsca jak tereny wojskowe czy tereny prywatne.

Co więcej, warto także pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno zbierać grzybów w parkach narodowych oraz rezerwatach! Za takie praktyki grozi nam spora kara.

Zupełnie inne restrykcje obecne są w Niemczech! Okazuje się bowiem, że zbierając grzyby u naszych zachodnich sąsiadów jedna osoba może wynieść jednorazowo z lasu maksymalnie 2 kg grzybów dziennie!

W innych krajach nie jest tak kolorowo!

Jeśli zbierając grzyby w lesie zostaniemy przyłapani na wyniesieniu ich większej ilości to musimy liczyć się z karami, które są po prostu ogromne! Mandaty sięgają bowiem od 11 do nawet 44 tysięcy złotych!

Jeszcze większe ograniczenia obowiązują w Holandii, tam grzybiarze mogą wynieść z lasu zaledwie 250 gram grzybów! We Włoszech natomiast zbieranie grzybów dozwolone jest tylko w określonych dniach oraz godzinach, a każdy pasjonat grzybobrania musi posiadać specjalne pozwolenie, którego koszt to od 20 do 50 euro!

Jak zatem widać, w Polsce mamy prawdziwy raj dla grzybiarzy! Pamiętajmy jednak, aby stosować się do zakazów, a także z uwagą zbierać grzyby i omijać te, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Gdzie można zbierać grzyby? / YouTube: KOJAK MAZURY
Gdzie można zbierać grzyby? / YouTube: KOJAK MAZURY

Jak informował portal "Życie Polska": TO BĘDZIE OGROMNA NIESPODZIANKA DLA KRÓLOWEJ ELŻBIETY II. LILIBET JUŻ NIEBAWEM ZAGOŚCI W PAŁACU, A TO WSZYSTKO DZIĘKI KSIĘŻNEJ KATE

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ POLITYKÓW NA NIŻSZE CENY WARZYW I OWOCÓW. W TEN SPOSÓB POWSTANIE KONKURENCJA DLA SUPERMARKETÓW I DYSKONTÓW? PROJEKT USTAWY TRAFIŁ DO SEJMU

Portal "Życie Polska" pisał również: MUSIMY POŻEGNAĆ SIĘ Z LETNIĄ POGODĄ! NIESTETY, W NAJBLIŻSZYCH DNIACH AURA ZA OKNEM NIE BĘDZIE NAS ROZPIESZCZAĆ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W SMUTKU PO WIELKIEJ STRACIE. PREZYDENT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA NAPISANIE KRÓTKIEGO LISTU POŻEGNALNEGO. TO HOŁD DLA WIELKIEGO ARTYSTY