Jak podaje portal "Super Express", od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł. Dodatek wypłacany jest w ramach programu "Dobry Start". Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać wsparcie?

Ruszył nabór wniosków w ramach programu "Dobry Start"

Rodzice ubiegający się o świadczenie wypłacane w ramach programu "Dobry Start" od 1 lipca mogą składać wnioski. Można to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, portal [email protected] bądź za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Świadczenie zostanie wypłacone na rachunek bankowy, jaki wnioskodawcy wskażą w składanym wniosku. Po raz pierwszy obsługą świadczeń zajmuje się ZUS. Zadbano o to, aby osoby nie posiadające dostępu do komputera lub internetu, bądź osoby, które z jakiś powodów mają problem ze złożeniem wniosku w tej formie, mogły uzyskać pomoc. W jaki sposób?

pieniądze / YouTube: Aktualności 360
pieniądze / YouTube: Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Będzie ona świadczona w mobilnych punktach mieszczących się w placówkach Poczty Polskiej oraz KRUS. Będzie tam można założyć profile na platformie ZUS, a także uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosku. Wiadomość o przyznaniu świadczenia wypłacanego w ramach programu "Dobry start" będzie dostępna w skrzynce elektronicznej na PUE ZUS.

Kto może złożyć wniosek

Wniosek o przyznanie świadczenia może złożyć rodzic, faktyczny opiekun dziecka, osoba, której sąd przyznał prawo do opieki nad dzieckiem, a także osoba ucząca się. W tym ostatnim przypadku mowa jest o osobach, które nie znajdują się na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub ustalonym prawem do alimentów od rodziców.

W razie wątpliwości można skorzystać z infolinii dostępnej pod numerem 22 290 22 02. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze. Źródło: Youtube Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Złożyliście już wniosek?

To też może cię zainteresować: Pomnik księżnej Diany został odsłonięty przez Williama i Harry’ego. Wszystkie oczy zwrócone były na braci. Stan ich relacji widać było jak na dłoni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Rozenek-Majdan pochwaliła się swoim biurem. Czy jest równie bajeczne jak jej dom

O tym się mówi: Jarosław Kaczyński zdecyduje się przejść na emeryturę? Jego kuzyn nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości