Jak podaje portal "Wirtualna Polska", mało kto spodziewał się krytyki polskiej reprezentacji ze strony TVP. Niestety pikarze musieli przełknąć gorzką pigułkę, jaką był pasek w czwartkowym głównym wydaniu wiadomości.

Występ polaków na Euro 2020

"Wiadomości" i TVP od dłuższego czasu kładło duży nacisk na Euro, pompując przysłowiowy balonik. Nic dziwnego, w końcu Telewizja Polska uzyskał prawo do wyłącznego transmitowania meczów polskiej reprezentacji w latach 2022-28. W tym czasie widzowie będą mogli zobaczyć w sumie 234 mecze, z czego co najmniej 60 rozegra polska kadra.

Nie może więc dziwić fakt, że nikogo w TVP nie satysfakcjonuje wynik, jaki osiągnęła reprezentacja w czasie występu na Euro. Przypomnijmy nasi piłkarze dwa mecze przegrali i jeden zremisowali, zajmując ostatnie miejsce w grupie. Swojemu rozgoryczeniu dziennikarze dali upust w czwartkowym wydaniu "Wiadomości".

Sondaż w "Wiadomościach"/ wp.pl
Pasek w "Wiadomościach"/ wp.pl
Pasek w Wiadomościach/ wp.pl

Mniej więcej połowie programu informacyjnego TVP mogliśmy na pasku zobaczyć hasło: "Polska na Euro2020: męczy nas piłka". Trzeba przyznać, że paskowemu wiadomości nie zabrakło poczucia humoru. Jednak tonowi Danuty Holeckiej daleko było od wesołości. W trakcie łączenia na żywo z wysłannikiem TVP w Petersburgu mogliśmy usłyszeć, że "wracamy na tarczy", a w całym XXI wieku zaledwie raz na 7 występów na Euro i Mundialu, nasza reprezentacja wyszła z grupy.

Nowak w swoim materiale stwierdził, że choć nie brakowało emocji, to w większości były one nagtywne. Winę za porażkę naszej drużyny ma zdaniem "Wiadomości" ponosić Zbigniew Boniek, który zdecydował się wymienić selekcjonera zaledwie 5 miesięcy przed rozpoczęciem mistrzostw Europy.

Nieco innego zdania byli kibicie. W badaniu sondażowym przedstawionym w "Wiadomościach" wskazali, że za porażkę odpowiedzialni są przede wszystkim piłkarze.

Sondaż w "Wiadomościach"/ wp.pl
Sondaż w "Wiadomościach"/ wp.pl
Sondaż w Wiadomościach/ wp.pl

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Książę Harry i Meghan Markle mijali się z prawdą? Internauci i media wytykają liczne kłamstwa kontrowersyjnej parze. Wiadomo w jakich kwestiach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Hanna Lis wielokrotnie wzywała pogotowie do swojego domu. Ból był niemożliwy do opisania. Jakie są przyczyny stanu popularnej dziennikarki

O tym się mówi: Mieszkańcy jednego z polskich miast mieli okazję podziwiać na niebie wyjątkowe zjawisko. Sieć obiegły zachwycające zdjęcia