Jak podaje portal "Super Express", kończący się rok szkolny nie był łatwy ani dla uczniów i ich rodziców, ani dla nauczycieli. Większość czasu dzieci i młodzież uczyła się w trybie stacjonarnym. Z tym większą radością wiele osób przyjęło szansę do nauki tradycyjnej. Wiele osób ma nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie normalność. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacju zdradził jednak, że nic nie jest przesądzone.

Czy we wrześniu dzieci wrócą do nauczania tradycyjnego

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla poniedziałkowego wydania "Gazety Dziennik Prawny". Jednym z poruszanych tematów był powrót dzieci do szkół we wrześniu w kontekście trwającej nadal epidemii koronawirusa. Choć wiele osób napawa optymizmem rosnąca liczba osób zaszczepionych oraz malejąca ilość przypadków, Czarnek nie wyklucza, że dzieci rozpoczną naukę w trybie hybrydowym.

Przemysław Czarnek/ YouTube @TVP Info
Przemysław Czarnek/ YouTube @TVP Info
Przemysław Czarnek/YouTube @TVP Info

Taki wariant jest możliwy, w przypadku, kiedy w naszym kraju odnotujemy dużą liczbę przypadków zakażenia koronawirusem w wariancie delta (mutacja indyjska) i będzie stanowił on duże zagrożenie. Jednocześnie minister edukacji i nauki uspokaja, że póki co, takiego zagrożenia nie ma. "Mam nadzieję, że zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już taki groźny" - przyznał Przemysław Czarnek.

Szef resortu akcji zaapelował do wszystkich o zaszczepienie się przeciw Covid-19. Dodał, że szczepionkę przyjął on sam, jego żona i jedno z jego dzieci - druga z pociech Czarnka czeka na szczepienie. Minister wskazał, że dzięki szczepieniu nawet jeśli dojdzie do zakażenia to nie umrzemy na skutek choroby wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2, a samą chorobę przejdziemy łagodnie.

Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka na Covid-19/YouTube @WP
Szczepionka przeciw Covid-19/YouTube @WP

Myślicie, że uda się we wrześniu wrócić do nauki w trybie stacjonarnym?

To też może cię zainteresować: Rząd zdecydował się na szybsze wprowadzenie paszportu covidowego. Gdzie można go znaleźć i jakie korzyści płyną z jego posiadania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poszła na wesele bez koperty. Reakcja pary młodej zaskakuje. O czym mowa

O tym się mówi: Krawczyk junior chce iść w ślady ojca? Koncert w Łodzi rozwiewa wątpliwości. Co się stało