Ślub to w życiu zakochanych szczególny dzień.Przyszli małżonkowie przygotowują się do niego przez długi okres. Oprócz nauk przedmałżeńskich i ogólnego “docierania się”, para młoda wkłada także dużo czasu oraz pieniędzy w przygotowanie tego dnia. Państwo młodzi cieszą się nie tylko z samego sakramentu ale także imprezy, która wiąże się z uroczystymi spotkaniami z rodziną i bliskimi.

Sezon ślubny w pełni. Ile należy dać w przysłowiową kopertę?

Choć ślub to głównie przeżycie duchowe, tradycją jest urządzenie hucznych przyjęć, na których świeżo upieczeni małżonkowie otrzymują prezenty. Nie jest tajemnicą to, że w Polsce najczęściej parę młodą obdarowywuje się pieniędzmi.

Ślub od pierwszego wejrzenia/ Instagram: tvn.pl
Ślub od pierwszego wejrzenia/ Instagram: tvn.pl
Ślub od pierwszego wejrzenia/ Instagram: tvn.pl

Zdania na temat tego, ile powinno się dać w [przysłowiową kopertę. W internecie najczesciej pojawiaja sie kwoty, których wartość waha się w przedziale od 500 do 1000 złotych. Wielu internautów podkreśla, że oferowane kwoty to kwestia silnie indywidualna. Niestety w naszym społeczeństwie przyjęło się, że obowiązkiem jest danie tylu pieniędzy, by młodym zwrocilo sie chociaz za talerzyk. Niestety w dobie pandemii coraz częściej narzeczeni spotykają się z odmową ze strony gości. Czy to z obawy przed zachorowaniem czy ze względów finansowych.

W podobnej sytuacji była Magda, ktorej nie bylo stac na prezent dla pary młodej. Jak czytamy na łamach wp.pl, Magda otrzymała zaproszenie od znajomych w ostatniej chwili. Nie mial zadnych oszczednosci poniewaz wczesniej wykupiła wycieczkę do Barcelony. Po chwili namysłu Magda uznała, że głupio jest jej odmówić skoro Państwo Młodzi przygotowali już dla niej miejsce przy stole. Kobieta poradziła się także mamy, która poleciła jej pójście na przyjęcie.

Magda wręczyła młodym jedynie bukiet kwiatów i wyznała całą prawdę. Nowożeńcy zrozumieli i powiedzieli, że najważniejsza dla nich jest jej obecność.

Druhny, wesele, ślub
Druhny, wesele, ślub

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Padła niespotykana propozycja. To mogłoby być rewolucyjne rozwiązanie dla wszystkich Polaków. Czy możliwe jest wprowadzenie równych emerytur

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Edyta Górniak odrzuciła lukratywną propozycję z popularnego show w TVP. Fani są zaskoczeni decyzją piosenkarki. Wiadomo jakie miała powody

Sprawdź także ten artykuł: Skandal w jednej z parafii. Proboszcz żąda zapłaty nawet za wejście na teren cmentarza. Parafianie mają już dość ordynarnego zachowania księdza