Po chwilowym ochłodzeniu w ostatni weekend, od kilku dni znowu możemy doświadczyć prawdziwych upałów, które przyniósł nad Polskę układ wysokiego ciśnienia.

Dzięki temu napływa do nas suche i gorące powietrze znad zwrotnika czyli tzw. „afrykańskie upały”.

Bardzo wysokimi temperaturami będziemy się mogli cieszyć jeszcze kilka dni, a ich apogeum przypadnie właśnie na ten weekend.

Prognoza pogody na najbliższe dni

Zgodnie z ostatnią prognozą pogody w piątek na południowo-wschodniej części kraju termometry wskażą od 27 do 31 stopni Celsjusza. Możliwe jednak jest wystąpienie przelotnego zachmurzenia.

Jeszcze cieplej ma być w centrum i na północnym-zachodzie Polski. Tam niebo ma być bezchmurne a temperatura sięgnąć aż 34 stopni.

Upał/YouTube @SpinkaFun
Upał/YouTube @SpinkaFun

W sobotę ma być jeszcze goręcej.

Synoptycy wskazują, że w całym kraju termometry mogą wskazać od 28 do nawet 35 stopni Celsjusza, najcieplej na zachodzie.

Przez cały dzień ma być bezchmurnie, dopiero pod wieczór mogą pojawić się pojedyncze chmury. Wiać będzie bardzo słabo z kierunku wschodniego.

Również w niedzielę będzie gorąco, choć już temperatury będą nieco niższe w porównaniu do poprzedniego dnia. Będzie za to większe zachmurzenie, a lokalnie może nawet padać deszcz.

Należy uważać

Przypominamy, że przy takich temperaturach należy szczególnie uważać. Trzeba ograniczyć wychodzenie na bezpośrednie słońce i pić dużo płynów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Siniaki mogą być nie tylko efektem uderzenia. Jest kilka innych możliwych przyczyn, o których trzeba wiedzieć by odpowiednio zadbać o zdrowie

Jak informował portal „Życiepl.com”: Filip Chajzer przerwał milczenie na ten bolesny temat. Dziennikarz opowiedział co przeżył po utracie ukochanego synka. Padły smutne słowa

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Trudne chwile Edyty Górniak. Popularna piosenkarka ma powody do zmartwień. Jej syn ma problemy zdrowotne. Co się dzieje z Alanem Krupą

Sprawdź także ten artykuł: Nowe zapowiedzi ministra zdrowia nie napawają optymizmem. Będą wprowadzone nowe obostrzenia covidowe. Wiadomo kogo one najbardziej dotkną