Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", choć Lech Wałęsa narzeka na brak pieniędzy, okazuje się, że jego syn może pochwalić się sporym majątkiem.

Problemy finansowe Lecha Wałęsy i miliony jego syna

Już od dłuższego czasu Lech Wałęsa narzeka na swoją trudną sytuację finansową. Jak utrzymuje były prezydent otrzymywana przez niego emerytura jest zbyt niska by zapewnić mu spokojne życie. Niestety przez epidemię koronawirusa stracił możliwość dorobienia na zagranicznych wykładach, które przynosiły mu od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za jedno spotkanie.

Lech Wałęsa / YouTube: tvnpl
Lech Wałęsa / YouTube: tvnpl
Lech Wałęsa/YouTube @tvn.pl

Lech Wałęsa był na tyle zdesperowany, że zaczął nawet szukać pracy. Dał w sieci ogłoszenie, w którym polecał swoje usługi i spotkania. Okazuje się jednak, że syn legendy Solidarności może wspomóc ojca finansowo. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że dysponuje on całkiem sporym majątkiem.

W dokumencie Jarosław Wałęsa wskazał, że jego oszczędności sięgają 145 tysięcy zł. To jednak nie wszystko. Wałęsa ma jeszcze papiery wartościowe liczone zarówno w euro, dolarach i złotówkach, a ich wartość wyceniana jest na niebagatelne 2,47 miliona złotych.

Jarosław Wałęsa/YouTube @Onet Rano
Jarosław Wałęsa/YouTube @Onet Rano
Jarosław Wałęsa/YouTube @Onet Rano

Jarosław Wałęsa w oświadczeniu majątkowym zaznaczył, że posiada dom o powierzchni 166 m2, a także dwa lokale niemieszkalne. Ich wartość nie została podana. Tylko w zeszłym roku syn Lecha i Danuty Wałęsów zarobił blisko 350 tys. zł, co daje około 29 tys. miesięcznie. Jarosław Wałęsa przyznał, że w skład jego majątku wchodzi Mercedes GLC (rocznik 2016) oraz nie posiada zadłużenia.

Spodziewaliście się, że syn Lecha Wałęsy może pochwalić się takim majątkiem?

To też może cię zainteresować: Przed nami prawdziwa fala upałów! Jaki temperatur możemy spodziewać się w najbliższych dniach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia zaganicznej prasy. Meghan Markle przyczyniła się do zerwania rozejmu pomiędzy księciem Williamem i Harrym

O tym się mówi: Niesamowite wydarzenie w rodzinie Lewandowskich! Anna Lewandowska pochwaliła się przełomowym momentem