Jak podaje portal "Goniec", Tadeusz Rydzyk nie zawsze cieszył się tak złą sławą jak teraz. W młodości jako świeżo upieczony duchowny zatrudnił się w szkole w Szczecinku i tam prowadził lekcje religii. Katecheta ponoć od razu wyrożnial się swoim zachowaniem, jednak nie było odbierane ono negatywnie.

Rydzyk miał wówczas być bardzo uśmiechniętym i radosnym człowiekiem, który twardo mówił swoje zdanie i często odnosił się do spraw politycznych (poruszając między innymi temat strajkujących robotnikow, czym podpadał władzom) i tym samym zrewolucjonizował lekcje religii, podczas których usadzał uczniów w kręgu i śpiewał piosenki, grając na gitarze.

Ojciec Tadeusz Rydzyk
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Tak właśnie wspomina go były uczeń - profesor historii Stanisław Żerko. Tadeusz Rydzyk był lubianym przez uczniów naczycielem i nosił niezwykle charakterystyczne okulary.

Niemal wiecznie uśmiechnięty i promieniejący energią młody zakonnik w charakterystycznych okularach prowadził katechezę w salkach przyklasztornych. Stanisław Żerko

Rydzyk miał ponoć słynąć z dużego poczucia humoru. Pasuje Wam ten opis do wizerunku, z którym teraz jest utożsamiany w mediach?

Co ciekawe, nosił wówczas inne nazwisko - Kordaszewski. Dopiero później przyjął personalia po partnerze swojej matki.

Ogromne zaskoczenie dla ojca Rydzyka, screen Google
Ogromne zaskoczenie dla ojca Rydzyka, screen Google
Ogromne zaskoczenie dla ojca Rydzyka, screen Google

To również może Cię zainteresować: Księżna Kate Zachwyca W Błękitnej Stylizacji I Ratuje Wizerunek Monarchii. Co Za Klasa

Zobacz także: Agnieszka Kaczorowska W Końcu Zdradziła, Jak Nazwie Drugą Córkę. To Klasyczne Imię