Jak podaje portal "Super Express", funkcjonariusze policji z Sosnowca zmuszeni byli skorzystać z pomocy strażaków i wejść przez okno do jednego z mieszkań, z którego od dłuższego czasu dochodził płacz niemowlęcia. Zaalarmowani płaczem dziecka sąsiedzi wezwali policję. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka nakarmili głodnego malucha, a zdjęcie z tej wyjątkowej interwencji obiegło sieć.

Czujni sąsiedzi

Policję zaalarmowali sąsiedzi zaniepokojeni płaczem małego dziecka, które od dłuższego czasu dało się słyszeć w jednym z mieszkań. Cała sytuacja miała miejsce w dzielnicy Porąbka w Sosnowcu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze pukali, jednak nikt nie otwierał. Postanowiono skorzystać z pomocy straży pożarnej. Policjanci weszli przez otwarte okno.

Policja/YouTube @Audyt obywatelski
Policja/YouTube @Audyt obywatelski
Policja/YouTube @Audyt obywatelski

Na miejscu zastali płaczące niemowlę, które było pod opieką śpiącego ojca. Policjanci od razu zajęli się maleństwem. Funkcjonariusze skorzystali z własnego doświadczenia. Znaleźli butelkę i mleko, przygotowali je i nakarmili maluszka, czekając aż na miejsce przyjedzie jego mama. Kiedy udało się dobudzić mężczyznę okazało się, że znajduje się on pod wpływem alkoholu - stwierdzono u niego 1,5 promila.

Ośmio miesięczne dziecko musiało płakać od dłuższego czasu, bo jak wynika z relacji funkcjonariuszy śląskiej policji "z powodu płaczu ledwo łapało oddech". Wezwano na miejsce pogotowie, które stwierdziło, że dziecko jest zadbane i najprawdopodobniej płakało z głodu.

Funkcjonariusze policji sporządzili dokumentację, która ma zostać w dalszej kolejności przekazana do sądu rodzinnego. Do sądu będzie należała ocena tego, czy rodzina będzie wymagała objęcia nadzorem, czy nie. Do tej pory nie było w tej rodzinie interwencji.

Na was też zrobiło wrażenie profesjonalne podejście funkcjonariuszy policji?

To też może cię zainteresować: Chłopiec przystępujący do Pierwszej Komunii Świętej wpadł w furię i wyprosił swoich gości. Wszytko po tym, jak zobaczył prezenty

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Iga ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" przerywa milczenie. Co się stało na planie programu

O tym się mówi: Jacek Sasin zapowiada rekompensaty za prąd. Kto będzie mógł na nie liczyć