Jak podaje portal "Goniec", policja zdecydowała się upublicznić bulwersujące nagranie, na którym zarejestrowano atak nieznanego sprawcy na 80-letniego mężczyznę. Do tego porażającego zdarzenia doszło w niedzielę 4 kwietnia w przejściu podziemnym pod Rondem Kaponiera w Poznaniu.

80-letni mężczyzna napadnięty w przejściu podziemnym

80-letni mężczyzna, który został zaatakowany w przejściu podziemnym postanowił zgłosić sprawę na policję, zgłaszając się do komisariatu policji w poznańskiej dzielnicy Jeżyce. W trakcie składania zeznań wskazał, że został napadnięty. Sprawca uderzył go w głowę z siłą, która powaliła go na ziemię.

Szczęście w nieszczęściu, że upadając starszy pan nie uderzył głową w betonową podłogę przejścia podziemnego. Z zeznań 80-letniego mężczyzny wynika, że atakujący zrobił to bez żadnego wyraźnego powodu. Senior spokojnie chciał dostać się za pomocą przejścia podziemnego na drugą stronę. Wtedy nieznany sprawca podbiegł do niego i uderzył w tył głowy.

Nagranie kamer/Twitter @Wielkopolska Policja
Nagranie kamer/Twitter @Wielkopolska Policja
Nagranie kamer/Twitter @Wielkopolska Policja

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 4 kwietnia około godziny 20 w przejściu podziemnym pod Rondem Kaponiera w Poznaniu. Policja od razu przystąpiła do poszukiwania sprawcy. Funkcjonariuszom udało się go namierzyć. Podejrzany mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie umiał wyjaśnić, dlaczego zaatakował staruszka.

Do zatrzymania sprawcy ataku, 44-letniego mężczyzny doszło 16 kwietnia w jego mieszkaniu. Rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu Marta Mróz przekazała, że mężczyzna w momencie zatrzymania był bardzo agresywny i funkcjonariusze musieli go obezwładnić, a następnie doprowadzić do komisariatu.

44-letni mężczyzna przyznał się do stawianego mu zarzutu uszkodzenia ciała. Za napaść na 80-latka grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nagranie z tego ataku możecie zobaczyć poniżej.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Andrzej Duda postanowił zmienić nieco swój wizerunek. W nowej odsłonie zaprezentował się na spotkaniu z Joe Bidenem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Szpak zniknie z "The voice of Poland"? Niepokojące doniesienia dotyczące wokalisty. Czy to kara za udział w protestach

O tym się mówi: Lada dzień rząd ogłosi przełomowe decyzje dotyczące obostrzeń! Co zostanie uruchomione najpierw