Jak wynika z informacji przekazanych przez portal "Super Express", Tomasz Lis w 2019 roku przeszedł udar. Dziennikarz wciąż pamięta tamten dzień. Jechał na wywiad i na stacji benzynowej niespodziewanie stracił kontrolę nad własnym ciałem. Choć jego stan był poważny, dzięki długiej i żmudnej rekonwalescencji udało mu się wrócić do zdrowia. Tomasz Lis zdecydował się ostatnio ujawnić komu zawdzięcza ratunek. Okazuje się, że to znany polityk. Który?

Tomasz Lis przeszedł udar

Dziennikarz znany był i jest nadal, z zamiłowania do aktywności fizycznej. Regularnie uczestniczył w maratonach. Jednak nawet duża dawka ruchu nie uchroniła dziennikarza przed chorobą. Tomasz Lis ma za sobą już dwa udary mózgu. Pierwszy, choć niewątpliwie był dla niego traumatycznym przeżyciem, nie stanowił takiego zagrożenia dla jego życia, jak drugi.

Na szczęście pomoc przyszła w odpowiednim momencie. Jak zdradził na Twitterze Tomasz Lis, życie zawdzięcza prof. Wojciechowi Maksymowiczowi, który jest politykiem porozumienia, który postanowił niedawno opuścić klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. "To prof. Maksymowicz stworzył oddział i zorganizował sprzęt oraz zapewnił świetnych lekarzy, którzy uratowali mu życie" - napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Wpis dziennikarza nie był przypadkowy. Tomasz Lis, choć jak sam przyznał, jest skrajnie nieobiektywny, ale postanowił stanąć w obronie prof. Wojciecha Maksymowicza. Wszystko w związku z doniesieniami, które wskazują, że polityk i lekarz miał uczestniczyć w eksperymentach prowadzonych na abortowanych płodach.

Informacje o tym przekazał jakiś czas temu rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Tomasz Lis zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że chce "wykończyć prof. Maksymowicza".

Prof. Wojciech Maksymowicz/YouTube @Nauka i Edukacja
Prof. Wojciech Maksymowicz/YouTube @Nauka i Edukacja
Prof. Wojciech Maksymowicz/YouTube @Nauka i Edukacja

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Konferencja prasowa Ministra Zdrowia. Adam Niedzielski nie miał dobrych wieści w związku ze zbliżającą się majówką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Andrzej Piaseczny opowiada w wywiadzie, czym się zajął po wyjściu ze szpitala. Jego słowa budzą emocje

O tym się mówi: Sensacyjne odkrycie jednej z gazet na temat zdarzeń z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Czego dotyczą