Jak podaje portal "Super Express", w środę 7 kwietnia o godzinie 11 rozpoczęła się konferencja Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia poinformował o tym, że obowiązujące obecnie obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia. O czym jeszce w czasie konferencji prasowej mówił Adam Niedzielski?

Knferencja Ministra Zdrowia

Rząd zdecydował się na przedłużenie obowiązujących obecnie restrykcji. W dalzym ciągu zamknięte pozostaną zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony tatuażu, sklepy budowlane i sklepy meblowe.

W ostatnich dniach mamy do czynienia z wyraźnym spadkiem liczby nowo wykrywanych przypadków zakażenia koronawirusem, jedna jak mówi minister, w okresie świątecznym i okołoświątecznym mniej osób zgłaszało się na testy.

W związku z tym efekty wprowadzonych 27 marca obostrzeń, których obowiązywanie zostało przedłużone do 18 kwietnia, będziemy w stanie poznać dopiero za kilka dni. Dziś resort zdrowia poinformował o 14 910 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz o śmierci 638 osób.

Minister zdrowia poinformował, że być może jeszcze w kwietniu możliwy będzie powrót dzieci do przedszkoli oraz uczniów klas I-III do szkół - nauka będzie w nich prowadzona co najmniej w trybie hybrydowym.

Adam Niedzielski zapytany o to, czy możliwe jest otwarcie na długi majowy weekend pubów i restauracji przyznał, że jest zdecydowanie zbyt wcześnie, żeby myśleć, że majówkę będziemy mogli spędzić tak, jak miało to miejsce przed epidemią koronawirusa.

W obiektach kultu religijnego, placówkach handlowych targach i na poczcie w dalszym ciągu obowiązują limity osób wprowadzone 27 marca. Częściowo zamknięte pozostają galerie i centra handlowe. Działalność obiektów sportowych w dalszym ciągu ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego.

Co sądzicie o przedłużeniu obostrzeń?

To też może cię zainteresować: Eksperci ostrzegają przed kleszczami. Coraz więcej osób zapada na niebezpieczną chorobę, którą przenoszą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Adam Małysz może pochwalić się całkiem sporym majątkiem. Kwota niejednego przyprawi o zawrót głowy

O tym się mówi: Samorządy starają się o zwiększenie rachunków. Czy Polaków czekają wyższe opłaty za wodę i ścieki