Jak podaje portal "Goniec", do porażających wydarzeń doszło na cmentarzu w Orzeszu. Mający 88 lat kierowca wjechał samochodem na cmenatrz, poruszając się jedną z cmentarnych alejek. W trakcie swojej podróży uszkodził 22 nagrobki. Policja ukarała 88-latka mandatem i punktami karnymi. Zdecydowano również o skierowaniu mężczyzny na badania lekarskie.

Niecodzienne zdarzenie na cmentarzu w Orzeszu

Do tego porażającego zdarzenia doszło w środę 31 marca około godziny 14. Osoby, które odwiedzały groby swoich bliskich, dostrzegły wówczas poruszający się jedną z wąskich cmentarnych alejek samochód. 88-letni kierowca pojazdu był przekonany, że ma wystarczająco dużo miejsca, żeby przejechać.

Mężczyzna wjechał na cmentarz/ KPP Mikołów (wydział ruchu drogowego)
Mężczyzna wjechał na cmentarz/ KPP Mikołów (wydział ruchu drogowego)
Mężczyzna wjechał na cmentarz/ KPP Mikołów (wydział ruchu drogowego)

Niestety było inaczej. W trakcie przejażdżki zniszczył 22 nagrobki. Wezwano na miejsce policję, która ukarała kierowcę mandatem i punktami karnymi. 88-latka skirowano na badania lekarskie, które mają rozstrzygnąć, czy mężczyzna powinien prowadzić samochód.

"Wiek robi swoje, nie ma co się obrażać, z czasem nasza psychomotoryka słabnie. Seniorzy, którzy decydują się prowadzić samochód, powinni się badać" - powiedziała w rozmowie z "TVN24" Ewa Sikora, rzeczniczka policji w Mikołowie.

U kierowcy miały wystąpić zaburzenia w orientacji. Funkcjonariusze informowali, że kierowca, który przyjechał odwiedzić groby swoich bliskich, był przekonany, że uda mu się zmieścić. W momencie, kiedy zorientował się, że jest ciasno, próbował cofnąć. Na zdjęciach zamieszczonych na stronie policji widać straty wywołane przez kierowcę. Z jednego z nagrobków oderwał się krzyż. Uszkodzonych nagrobków jednak znacznie więcej.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy pogrążeni w żałobie. Pożegnali bliską osobę. Kondolencje płyną z całej Polski

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie raportu Antoniego Macierewicza o wydarzeniach smoleńskich. Czy poznamy w końcu prawdę

O tym się mówi: Ważny apel związany z najbliższymi Świętami Wielkanocnymi. Ministerstwo udzieliło porady w tej sprawie. Wiadomo o co dokładnie chodzi