Jak podaje portal "Pikio", w mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis ratownika medycznego. Odnosi on w nim do problemów, jakie powoduje kolejna fala epidemii koronawirusa. Post wywołał w sieci niemałe zamieszane, dzieląc internautów. Co się stało?

Epidemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną

W ostatnim czasie sytuacja epidemiczna znów staje się coraz trudniejsza i daje się we znaki wszystkim, choć z różnych powodów. Dla jednych problemem są decyzje rządzących, ograniczających działalność części podmiotów, dla innych z kolei problem stanowi nieprzestrzeganie zaleceń związanych z reżimem sanitarnym.

I choć promykiem nadzieji jest prowadzona akcje szczepień, to wciąż toczą się one zbyt wolno, żeby myśleć o szybkim zakończeniu epidemii. Eksperci przypominają, że wpływ na to, jak będzie rozwijała się epidemia koronawirusa mają nasze zachowania. Przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz ograniczenie kontaktów społecznych może pomóc opanować wzbierającą trzecią falę.

Ratownicy medyczni/ YouTube @Radio Łódź
Ratownicy medyczni/ YouTube @Radio Łódź
Ratownicy medyczni/ YouTube @Radio Łódź

Ratownik medyczny, Michał Gościński, zwrócił się do Polaków z dramatycznym apelem. W swoim poście na Facebooku opisał, jak w dobie epidemii koronawirusa wygląda jego życie. Przyznał, że podstawą jego diety są teraz kebaby i hot dogi, a częściej niż swoją żonę, widuje kolegę z pracy. Dodał, że kiedy jego życie obraca się wokół pracy i kolejnych wyjazdów do pacjentów, wokół widzi ludzi bez maseczek.

"Nigdy w życiu nie widziałem takiej ilości superbohaterów. Przecież oni muszą być nieśmiertelni. Bo chyba nie głupi?" - napisał w swoim poście Michał Gościński. Przywołał również przykład 52-letniego pana Kazimierza, który nie wierzył w epidemię Covid-19. Ignorował noszenie maseczek, dezynfekcję i inne zalecenia. Umarł zaledwie dwie godziny po tym, jak błagał ratowników, żeby ratowali jego życie, gdy z trudem łapał oddech.

Pan Michał mógł liczy zarówno na głosy wsparcia, jak i lekceważenie ze strony internautów. A wy, co sądzicie o wpisie?

To też może cię zainteresować: Znany wirusolog tłumaczy, co należy zrobić, aby wreszcie nastąpił koniec trwającej epidemii. Czy to oznacza, że zbliżamy się do dawnej normalności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze informacje o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Były prezydent jest już po zabiegu. Jak się czuje

O tym się mówi: Najnowsze informacje o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Były prezydent jest już po zabiegu. Jak się czuje