Jak podaje portal "Super Express", Lech Wałęsa ma przed sobą poważny zabieg operacyjny, polegający na wymianie baterii w rozruszniku serca i złamanego drutu. Były prezydent zamieścił w swoich mediach społecznościowych zdjęcie ze szpitalnego łóżka, gdzie oczekuje na przeprowadzenie zabiegu, tak ważnego z punktu widzenia jego życia i zdrowia. Legendarny przywódca Solidarności może liczyć na wsparcie wielu zwykłych ludzi.

Lech Wałęsa w szpitalu

W rozmowie z "Super Expressem", Lech Wałęsa zdradził, że czeka go operacja wymiany baterii w rozruszniku serca. Były prezydent przyznał, że nie może już dłużej odkładać zabiegu, bo byłoby to niebezpieczne dla jego życia i zdrowia, bo jak wszystko, tak i ta bateria ma swoją datę ważności, która się właśnie kończy.

Lech Wałęsa/ YouTube @Wypowiedzi
Lech Wałęsa/ YouTube @Wypowiedzi
Lech Wałęsa/ YouTube @Wypowiedzi

Sprawę komplikuje dodatkowo fakt, że jeden z drutów złamał się, co czyni zabieg tym bardziej skompikowanym i ryzykownym. Wiek i liczne choroby współistniejące stanowią dodatkowy element ryzyka.

Na profilu Lecha Wałęsy na Facebooku pojawiło się zdjęcie, na którym były prezydent oczekuje na przewiezienie na salę, gdzie ma zostać przeprowadzony zabieg. Zaniepokojeni internauci zamieścili pod postem wiele komenatrzy, w których zapewniali o swoim wsparciu i modlitwie. Wielbiciele byłego prezydenta nie mieli wątpliwości, że wszystko pójdzie dobrze, w końcu legendarny przywódca Solidarności "jest w dobrych rękach".

Post skomentowała między innymi Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, która napisała "Panie Prezydencie, trzymam kciuki! Jeszcze musimy dokończyć naszą piątkową rozmowę... Do zobaczenia wkrótce!".

My też trzymamy za Lecha Wałęsę i życzymu mu szybkiego powrotu do pełni sił.

To też może cię zainteresować: Przed nami zmiana czasu zimowego na letni. Na kiedy przypada w 2021 roku i czy będziemy spać krócej, czy dłużej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Barbara Kurdej-Szatan znalazła się w trudnym położeniu. Została sama z dziećmi! Co się stało

O tym się mówi: Agata Rubik ostro reaguje na komentarze, że jest utrzymanką męża. Żona Piotra Rubika nie przebiera w słowach