Jak podaje portal "Super Express", w czwartek 11 marca odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef resortu zdrowia poinformował o kolejnych województwach, w których przywrócone zostaną bardziej rygorystyczne obostrzenia. Czy podobny scenariusz możliwy jest dla całego kraju, i to w Święta Wielkanocne?

Czy czeka nas Wielkanoc z dala od bliskich?

W czwartkowej konferencji wziął udział minister zdrowia Adam Niedzielski oraz rzecznik rządu Piotr Muller. Poinformowano na niej, że od poniedziałku województwo lubuskie i mazowieckie, po Warmii i Mazurach oraz Pomorzu będzie musiało zmierzyć się z ponownym wprowadzeniem ostrzejszych restrykcji.

We wspomnianych województwach zamknięte zostaną hotele, obiekty sportowe i instytucje kultury. Czy podobny, czarny scenariusz czeka cały kraj i to w okresie zbliżających się Świąt Wielkanocnych?

Adam Niedzielski poinformował, że wewnątrz rządu trwają rozmowy dotyczące tego, czy notowana obecnie liczba zakażeń koronawirusem i zachorowań na Covid-19 jest na tyle duża, żeby podjąć takie decyzje.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że może się zdarzyć tak, że w perspektywie najbliższych tygodni może dojść do sytuacji, w której konieczne będzie wprowadzenie bardziej rygorystycznych obostrzeń na obszarze całego kraju.

Oznaczałoby to, że zaostrzenie restrykcji przypadłoby dokładnie na okres Świąt Wielkanocnych. Przypomnijmy, że w tym roku święta wypadają 4 kwietnia, a więc za 3 tygosnie.

Myślicie, że i w tym roku będziemy musieli celebrować Wielkanoc z dala od najbliższych?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: