Papież Franciszek wybiera się do Iraku. - Teraz przybywam na waszą błogosławioną i zranioną ziemię jako pielgrzym nadziei - dodał.

Papież Franciszek uchodzi za jednego z najsympatyczniejszych duchownych. Głowa Kościoła stara się świecić przykładem i służyć dobrą radą dla wiernych. Papież Franciszek już w piątek 5 marca wybiera się na pielgrzymkę do Iraku. Głowa Kosciola Katolickiego w piątek wyladuje w stolicy Iraku, Bagdadzie. Odwiedzi także miasto Nadżaf - gdzie złoży wizytę przywódcy irackich szyitów, ajatollahowi Alemu al-Sistaniemu. Papież weźmie również udział w spotkaniu międzyreligijnym na Równinie Ur - ziemi Abrahama. Jego podróż potrwa do 8 marca.

Ponadto papież uda się do Irbilu, czyli w stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, gdzie odprawi mszę. Franciszek zjawi sie z wizyta także w Mosulu i mieście Karakosz na Równinie Niniwy. Tam spotka się z gdzie spotka się z chrześcijanami.

Podczas czwartkowego orędzia papież zwrócił się do Irakijczyków, mówiąc im że chce odwiedzić ziemię, która jest kolebkę cywilizacji.- Przybywam jako pielgrzym, jako pielgrzym pokutujący, by błagać Pana o przebaczenie i pojednanie po latach wojny i terroryzmu, prosić Boga o pocieszenie dla serc i o uleczenie ran - zapewnił Franciszek.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY