Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, jakie plany na walkę z koronawirusem ma rząd. Okazuje się, że polskie władze zamierzają zmienić taktykę. W jaki sposób będą sobie radzić teraz?

Zdaniem ministra zdrowia – po świętach wielkanocnych, jeśli szczyt zachorowań nastąpi na przełomie marca i kwietnia, przyjdzie pora na „odważniejsze decyzje”. Jak będzie wyglądała Wielkanoc i co po niej?

Adam Niedzielski/screen YouTube @ MedExpress TV
Adam Niedzielski/screen YouTube @ MedExpress TV

Adam Niedzielski zapowiada „odważne decyzje”

Portal Fakt przypomina, że obiecany dwutygodniowy lockdown przerodził się w wielomiesięczne obostrzenia. Zamknięta jest większość szkół oraz uczelni, a niemal wszystkie branże wciąż odczuwają skutki nowych zasad związanych z pandemią.

Coraz większa część Polaków czuje się już zmęczona tym faktem i zastanawia się, kiedy będzie można wrócić do względnie „normalnego” życia. Okazuje się, że może to nastąpić już niebawem.

Adam Niedzielski zdradził, że póki co Ministerstwo Zdrowia nie podjęło żadnej decyzji, lecz wciąż bierze pod uwagę wiele scenariuszy. Nie wiadomo tylko, który z nich zostanie wdrożony.

Adam Niedzielski/screen YouTube @Onet News
Adam Niedzielski/screen YouTube @Onet News

Pojawiły się pogłoski o „powiatowym zasięgu obostrzeń”, jednak póki co najsurowsze zasady obowiązują w woj. warmińsko-mazurskim, a zdaniem Adama Niedzielskiego „nieuzasadnione” byłoby dalsze wprowadzanie lokalnych obostrzeń.

Minister zdrowia zdradził, że Wielkanoc w tym roku prawdopodobnie będzie wyglądała tak, jak i w zeszłym, jednak po niej mogą zapaść „bardziej odważne decyzje luzujące”, które pojawią się po szczycie zachorowań.

Na początku rząd zadba o to, by uczniowie starszych klas wrócili do szkół.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE

O tym się mówi w Polsce: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

O tym się mówi na świecie: JAK CZUJE SIĘ OBECNIE KSIĄŻĘ FILIP? HOSPITALIZACJA MĘŻA KRÓLOWEJ ELZBIETY II TRWA. INFORMACJE NA TEMAT STANU TEŚCIA PRZEKAZAŁA CAMILLA PARKER BOWLES

Z życia gwiazd: MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI