Pierwsza Komunia Święta to dla wielu rodzin bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń - to właśnie wtedy wszyscy bliscy zjeżdżają się, by obserwować ten wyjątkowy moment, a następnie wszyscy razem bawią się i świętują. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku, celebrowanie tego wydarzenia może być utrudnione. Na co musimy być gotowi?

Czy Komunie Święte się odbędą?

Maj wszystkim Polakom kojarzy się jako „komunijny miesiąc” - to właśnie wtedy najmłodsi członkowie naszych rodzin po raz pierwszy przyjmują opłatek, a następnie świętują to wydarzenie ze swoimi rodzinami. Niestety, ten rok - podobnie jak poprzedni - może nie być dla nich łaskawy.

Wszystko oczywiście za sprawą pandemii koronawirusa, która - według ekspertów - w Polsce wchodzi właśnie w trzecią falę. W praktyce oznacza to, że w ciągu najbliższych tygodni zarażeń wciąż będzie przybywać, a w czasie świąt wielkanocnych, tzn. na początku kwietnia - zaobserwować będziemy mogli ich falę kulminacyjną.

Nic więc dziwnego, że stawia to pod znakiem zapytania kwestię Komunii Świętych - co roku gromadzą one bowiem w kościołach, domach i lokalach setki osób świętujących to wydarzenie. Często celebrują je również osoby najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby, czyli ludzie starsi.

Wciąż nie wiadomo jednak do końca, czego należy się spodziewać. Zdania są podzielone - niektórzy wciąż mają nadzieję, że Komunie będą mogły się odbyć w maju, a inni - zalecają przeniesienie ich na wakacje.

„Myślę, że decyzje uda się już podjąć około połowy marca. Ja uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je przesunąć np. na lipiec” - tłumaczy dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Wszystko jednak nadal stoi pod znakiem zapytania - dokładniejszych informacji spodziewać możemy się dopiero około połowy marca.

Zobacz także: Nagranie z małym psem robi w sieci prawdziwy szał. Internauci nie mogą powstrzymać się ze śmiechu. Każdy koniecznie musi to zobaczyć

Może cię zainteresować: Co nowego przyniesie nadchodzący miesiąc? Najnowszy horoskop na marzec dla wszystkich znaków zodiaku. Przyszłość może zaskoczyć

Pisaliśmy również o: Papież Franciszek zdradził, jak będzie wyglądać jego przyszłość. Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał