Dzięki swojej urodzie Pola Raksa okrzyknięta została najpiękniejszą polską aktorką lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

„Za jej Poli Raksy twarz każdy by się zabić dał” – śpiewał niegdyś w swoim utworze pt. „Autobiografia” – Grzegorz Markowski. Dla samej Poli Raksy wygląd nie był najważniejszy. Nie uważała się ona za seksbombę, co więcej przez całe swoje życie starała się udowodnić, że ma do zaoferowania coś więcej niż tylko urodę.

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Jej kariera rozpoczęła się niepozornie. Studiująca wówczas polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim dziewczyna, została zauważona w jednym z barów przez reportera popularnego tygodnika. Chcąca zostać nauczycielką dziewczyna, stała się modelką, która trafiła na okładkę pisma „Dookoła świata”.

Było to momentem przełomowym w jej karierze. Jeszcze tego samego roku nie doszła nauczycielka została aktorką. Zagrała w filmie „Szatan z siódmej klasy”, ale to rola Marusi w serialu „Czterej pancerni i pies” przyniosła jej największy sukces.

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Pola Raksa zagrała tam radziecką sanitariuszkę o nieziemskiej urodzie. Niestety rolę piękności szybko znudziły. Aktorka nie lubiła odkrywać jedynie ról pięknych kobiet. Praca aktorki zaczęła ją męczyć. Głównie przez mało satysfakcjonujące role i ogromne zainteresowanie i życiem prywatnym. Postanowiła więc zrezygnować z aktorstwa. Po raz ostatni nie zagrała w 1993 r. „Uprowadzeniu Agaty”.

Kiedy zrezygnowałam z szołbiznesu swoją pasję odnalazła w modzie. Zaczęłam więc pisać felietony i tworzyć kostiumy do spektakli teatralnych. Na zawsze wyprowadziła się z Warszawy. Swój azyl znalazła w Kałuszynie, gdzie meszka do dziś.

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Pola Raksa (Youtube)
Pola Raksa (Youtube)

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JEŚLI MAMY W DOMU WYTŁACZANKI PO JAJKACH TO LEPIEJ ICH NIE WYRZUCAĆ. MAJĄ MASĘ POŻYTECZNYCH ZASTOSOWAŃ! DZIĘKI NIM MOŻNA ZAOSZCZĘDZIĆ DUŻO PIENIĘDZY

O tym się mówi w Polsce: WALORYZACJA RENT I EMERYTUR JUŻ ZA PASEM! KIEDY EMERYCI MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ OTRZYMANIA WYŻSZEGO ŚWIADCZENIA? ZNANA JEST DATA URUCHOMIENIA PRZELEWÓW

O tym się mówi na świecie: NA TO ODKRYCIE CZEKALIŚMY AŻ 250 LAT! FASCYNUJĄCE ZNALEZISKO W CENTRUM BADAŃ ARCHEOLOGÓW. CHCĄ POTWIERDZIĆ POCHODZENIE WRAKU TAJEMNICZEGO STATKU

Z życia gwiazd: KUBA WOJEWÓDZKI NIE MIAŁ LITOŚCI DLA AGUSTINA EGURROLI. CO ZROBIŁ GWIAZDOR? TYLKO ON MÓGŁ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA TAKI RADYKALNY KROK I TO NA WIZJI