Nowe rozporządzenie znalazło się już w Dzienniku Ustaw. Wszsytko działo się wczorajszej nocy.

Wczorajszej nocy w Dzienniku Ustaw pojawił się nowy zakaz. Decyzja rządu spowodowana była pogarszającą się sytuacją epdemiologiczną w Polsce. W ostatnim czasie sytuacja związana z pandemią koronawirusa rozwija się bardzo dynamicznie, codziennie odnotowuje się kolejne rekordy liczby zakażeń.

Nowy zakaz został wprowadzony przez rząd

Mateusz Morawiecki, screen Google

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie, które wprowadza kolejne obostrzenia w Polsce. Ma ono związek z zamknięciem cmentarzy na czas zbliżających się obchodów Wszystkich Świętych.

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano „rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

W rozporządzeniu tym pojawił sie m.in. przepis dotyczący zamknięcie cmentarzy na czas ochodów Wszystkich Świętych, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowe. Przepis ten obowiązywać będzie od dnia 31 października do 2 listopada. Oznacza to, że w tym czasie wstęp na teren cmentarzy bęzie zakazany, Wyjątkiem mogą być jedynie sytuacje związane z pochówkiem.

Wiele Polaków spodziewało się, że nie dojdzie do tej sytuacji. Jednak rząd do ostatniej chwili nie podawał konkretnych informacji.pol

Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi – przekazał premier Morawiecki podczas konferencji.

Szef Rady Ministrów wyjaśnił, że rząd wstrzymywał się z decyzją w sprawie obchodów Wszystkich Świętych ponieważ istniała nadzieja, że sytuacja związana z koronawirusem ustabilizuje się. Jednak tak się nie stało. Z tego powodu wprowadzono kolejne obostrzenia, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jak informował portal „Życie.pl”: Sytuacja bez precedensu, COVID-19 zabrał 19-latkę i jej 25-letniego brata. Matka rodzeństwa walczy o życie w szpitalu, druzgocące wieści

Przypomnj sobie: Nie oczekiwana informacja na temat Wszystkich Świętych. Konkretne prognozy już są

Portal „Życie.pl”: pisał również: Rząd ogłosił o dopłatach czynszowych. Można dostać aż 1500 złotych każdego miesiąca