Podczas pogrzebu Barbary Sienkiewicz, znanej jako "najstarsza matka w Polsce", nie zabrakło silnych emocji. Prowadzący ceremonię ksiądz, głęboko poruszony tą smutną chwilą, wygłosił wzruszającą mowę, która zapadła w pamięć wszystkim zgromadzonym.


Podczas ceremonii, duchowny wspominał Barbarę Sienkiewicz jako osobę o wielkim sercu, zawsze otwartą na innych. "Miała takie dobre serce, otwarte dla wszystkich" - zaczął swoją wypowiedź, podkreślając, jak bardzo aktorka była ceniona i kochana przez najbliższych i przyjaciół. Słowa te wywołały łzy wzruszenia wśród zgromadzonych, którzy przyszli, aby oddać hołd niezwykłej kobiecie.


Ceremonia pogrzebowa była skromna, zgodnie z życzeniem samej Barbary Sienkiewicz, która ceniła prostotę i spokój. Było to szczególnie ważne ze względu na obecność jej dzieci, Anię i Piotrusia, które w tak trudnym momencie potrzebowały wsparcia i opieki. Aktorka została pochowana w rodzinnym grobie w Warszawie, obok swojej matki Jadwigi.


W obliczu tej trudnej sytuacji, Fundacja im. Darii Trafankowskiej podjęła działania, aby wesprzeć dzieci Barbary. Organizacja postanowiła zebrać fundusze na codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację oraz remont mieszkania dla Ani i Piotrusia.

"Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil, dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach," brzmi komunikat fundacji.


Wanda Nowicka, która od lat współpracowała z Barbarą Sienkiewicz, również zabrała głos w tej sprawie. W jednym z wywiadów podkreśliła, że dzieci otrzymują niezbędną opiekę, ale ich sytuacja nadal jest niepewna. "Na pewno też w którymś momencie sprawa będzie jawna, natomiast ja osobiście - ponieważ znam te osoby, jestem z ich kręgu i blisko z nimi współpracowałam przez lata - wiem, że są to osoby godne najwyższego zaufania. W związku z tym nie niepokoję się, że dzieciom stanie się krzywda z tego powodu, że w jakiś nieodpowiedzialny sposób zostaną podjęte decyzje," uspokajała.


Podkreśliła również, że dziećmi zajmują się wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy doskonale rozumieją, jak ważne jest podjęcie najlepszych możliwych decyzji. "Mają pełną świadomość, jak ważne jest to, żeby rozwiązanie docelowe, które zostanie przyjęte, było tym ostatecznym i najlepszym. To może potrwać, ale chciałam uspokoić, że zajmują się tym osoby, które chcą jak najlepiej i mam do nich pełne przekonanie," wyjawiła.


Ceremonia pogrzebowa Barbary Sienkiewicz była pełna miłości, wdzięczności i wspomnień o kobiecie, która swoim życiem i sercem zdobyła szacunek i sympatię wielu ludzi. Jej odejście jest ogromną stratą, ale pamięć o niej będzie żyła w sercach tych, którzy mieli zaszczyt ją znać i kochać. Dziękujemy za każdy dzień, Barbaro.