Bill Cobbs, znany z niezapomnianych ról w takich filmach jak "Bodyguard" i "Noc w muzeum", odszedł w wieku 90 lat, pozostawiając po sobie niezwykłe dziedzictwo w świecie kina. Jego śmierć ogłosił przedstawiciel aktora w rozmowie z "The Hollywood Reporter". Cobbs zmarł w swoim domu z przyczyn naturalnych związanych z wiekiem, a jego kariera trwała niemal do ostatnich dni życia.


Kariera Billa Cobbsa była wyjątkowa nie tylko ze względu na długość, ale także różnorodność ról, które zagrał. Urodzony 16 czerwca 1934 roku, Cobbs rozpoczął swoją aktorską przygodę dopiero po wielu latach pracy w innych zawodach. Po służbie w amerykańskich siłach powietrznych przez 8 lat, pracował dla IBM i sprzedawał samochody. Przełom w jego życiu nastąpił w 1969 roku, kiedy zagrał w sztuce teatralnej "Lost in the Stars", krytykującej apartheid. Wtedy właśnie odkrył swoją miłość do aktorstwa, informuje Pudelek.


W wieku 36 lat, Cobbs przeprowadził się do Nowego Jorku, by spróbować swoich sił jako aktor. Dołączył do Negro Ensemble Company, gdzie miał okazję pracować z takimi legendami jak Ruby Dee i Adolph Ceasar. To doświadczenie utwierdziło go w przekonaniu, że może zostać aktorem.


Lata 70. przyniosły mu liczne role filmowe, a dekada później jego kariera nabrała rozpędu. W 1992 roku wystąpił w filmie "Bodyguard", gdzie zagrał ochroniarza Whitney Houston. Kolejne lata przyniosły mu role w takich produkcjach jak "Człowiek-demolka", "Fatalny instynkt", "Duchy Mississippi", "Noc w muzeum", "Muppety", "Oz: Wielki i Potężny" oraz "Miasto bezprawia".


Pomimo swojego podeszłego wieku, Cobbs nie zwalniał tempa. W 2023 roku nadal występował w filmach, a dwa lata wcześniej zagrał wujka Jima w filmie "Block Party". Jednym z ostatnich dużych projektów, w których wziął udział, był film "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca". Miał wtedy 80 lat, ale nie zamierzał rezygnować z pracy.


Bill Cobbs dopiero co świętował swoje 90. urodziny w otoczeniu najbliższych. Jego rodzina przekazała, że znajduje spokój w tym, że aktor znalazł wieczny odpoczynek. "Jako rodzina znajdujemy spokój w tym, że znalazł spokój i wieczny odpoczynek" - powiedzieli bliscy weterana świata filmu.