Baba Wanga, znana również jako Vangeliya Pandeva Gushterova, była bułgarską wróżbitką, której zdolności jasnowidzenia przyniosły jej miano "Nostradamusa Bałkanów". Choć niewidoma, Wanga rzekomo posiadała zdolność przewidywania przyszłości, a jej wizje sięgały aż do roku 5079.


Proroctwa Baby Wangi, mimo że nigdy w pełni spisane, były przekazywane z ust do ust, tworząc bogatą legendę wokół jej postaci. Według niektórych źródeł, miała ona przewidzieć katastrofę w Czarnobylu, śmierć księżnej Diany, wydarzenia z 11 września oraz wybór Baracka Obamy na prezydenta USA, informuje portal O2.


Jednym z najbardziej niepokojących proroctw Baby Wangi jest jej wizja na rok 2025, który ma być początkiem końca ludzkości. Jak podaje portal "The Jerusalem Post", od tego roku świat ma stopniowo chylić się ku upadkowi, prowadząc do całkowitej zagłady w 5079 roku.Proroctwa Baby Wangi obejmują wiele kluczowych momentów w historii przyszłości:


2025: Konflikt w Europie, który wyniszczy populację kontynentu.


2028: Koniec problemu głodu na świecie.


2033: Topnienie czap lodowych na biegunach i drastyczny wzrost poziomu mórz.


2076: Rozprzestrzenienie się komunizmu na cały świat.


2130: Nawiązanie kontaktu z obcymi cywilizacjami.


2170: Susza niszcząca większość świata.


3005: Wojna Ziemi z cywilizacją na Marsie.


3797: Konieczność opuszczenia Ziemi przez ludzi z powodu jej niezamieszkalności.


5079: Ostateczny koniec świata.


Postać Baby Wangi wciąż cieszy się dużą popularnością, szczególnie w Europie Wschodniej. Jej proroctwa fascynują i intrygują, choć podchodzenie do nich z pełnym zaufaniem jest wysoce kontrowersyjne.


Wiele z przewidywań Baby Wangi brzmi spektakularnie, a ich dokładność budzi mieszane uczucia. Ważne jest jednak, aby podchodzić do takich przepowiedni z dużą dozą sceptycyzmu. Należy pamiętać, że proroctwa to nie nauka, a spekulacje, które mogą, ale nie muszą, się spełnić.


Pozostaje nam tylko czekać i obserwować, czy wizje Baby Wangi rzeczywiście się zrealizują. Niezależnie od tego, czy wierzymy w proroctwa, czy nie, historia tej niezwykłej kobiety i jej wizje z pewnością pozostaną w pamięci wielu pokoleń.