Nie żyjemy z mężem dla naszego dziecka i nie stawiamy go na piedestale. Rozpieszczamy także siebie, nie tylko naszego syna. I uważamy takie podejście za rozsądne i odpowiednie.

Nie zamierzam słuchać opinii teściowej, bo ona wychowała egoistów. Nie chcę, żeby mój syn dorastał tak samo. Udało mi się reedukować męża, ale było to bardzo trudne.

Poznaliśmy się na uczelni. Już wtedy zaczęłam zauważać, że był przyzwyczajony do luksusu i do tego, że wszystko podawano mu na srebrnej tacy.

Potrafił zjeść całą tabliczkę czekolady, nawet mnie nie częstując. Nie, nie był chciwy — po prostu myślał tylko o sobie. Nie byłam do tego przyzwyczajona.

Razem z siostrą dzieliłyśmy ostatni cukierek na pół, żebyśmy obie mogły się poczęstować. Dlatego podjęłam się zadania reedukacji mojego męża.

Przed ślubem udało mi się z egoisty zrobić normalnego mężczyznę. Oczywiście wychowuję mojego syna według tej samej zasady.

Moja teściowa jest przerażona, gdy zauważa, że nie dajemy dziecku najwięcej smakołyków. Dla niej dzieci są sensem życia. Nie akceptuje innego podejścia.

Swoim ulubionym dzieciom zwykła dawać wszystko. Teraz tak samo traktuje swojego wnuka, choć tłumaczyliśmy jej, że jesteśmy temu przeciwni.

Dobrze, że nasz syn został nauczony inaczej. Wie, że nie można robić tego, co babcia każe. Nie pozwala mu nawet dzielić się z przyjaciółmi.

Mówi, że powinien zjeść to sam, bo to bardzo drogie. Gdyby moja teściowa była rodzicielskim guru, posłuchałabym jej. Ale nie słucham!

Młodszy syn, wciąż siedzi jej na karku i w niczym się nie ogranicza. Mimo że jest dorosły, żyje według tej samej zasady i czeka, aż matka rozwiąże za niego wszystkie problemy.

Nie myśli o samodzielnym prowadzeniu domu, żyje normalnie w kieszeni matki. Ona chce, żeby nasz syn tak właśnie dorastał, ale my tego nie chcemy.

Uczymy syna dzielenia się i niepolegania na jałmużnie. Rozumiem, że teściowa chce być troskliwą babcią, ale jej metody są dziwne. Jeśli nie skończy z tym nonsensem, w ogóle nie zobaczy swojego wnuka.