Kto w ogóle wymyślił małżeństwo? Dlaczego poślubiłem ją z bachorem? Ona ma całować moje stopy, a nie pokazywać swój charakter. To jest balast, a nie żona! - oburzył się Witek.

Mężczyzna postanowił się ożenić, gdy miał 32 lata. Wera zawsze mu się podobała, bo wszystko było z nią w porządku. Piękna, zadbana, zgrabna i świetna gospodyni. Była jednak jedna wada...

Miała "przyczepę". Czyli syna z pierwszego małżeństwa. Witek nieustannie obserwował, jak kobieta spaceruje z dzieckiem na placu zabaw i podziwiał.

A potem zebrał się na odwagę i postanowił się z nią zapoznać. Przez jakiś czas po prostu rozmawiali i dzielili się uprzejmościami, a potem postanowili zamieszkać razem.

Ponieważ Witek mieszkał z rodzicami, spakował swoje rzeczy i przeniósł się do wynajętego mieszkania Wery. Po raz pierwszy nowożeńcy żyli bardzo dobrze.

Witek prawie codziennie przynosił Werze kwiaty, a ona cieszyła go barszczem i ciastami. Z wdzięczności mąż podarował żonie nawet telefon.

Po kilku latach Witek pomyślał o tym, że konieczne jest rozwiązanie kwestii mieszkaniowej. Nie będą przecież całe życie żyć, płacąc czynsz!

Teściowa wsparła młodą rodzinę i dała im 50 tysięcy w gotówce. Para dołożyła swoje oszczędności i zaciągnęła kredyt hipoteczny.

Gdy tylko wprowadzili się do swojego mieszkania, Weronika zaszła w ciążę. Witek był gotów nosić ją na rękach z radości.

Urodziła dziewczynkę. Przedwczesną, słabą. Mijały lata, a Wera nie spieszyła się z zakończeniem urlopu macierzyńskiego. Ich córka często chorowała i wymagała uwagi, więc musiała zrezygnować z kariery.

"Mówi, że jest zmęczona. Zastanawiam się, czym? Całym dniem spędzonym w domu? Nie może sprzątać, nie może gotować. Kiedy wracam z pracy, bierze córkę na ręce.

Jej syn też jest dobry... Chce tylko moich pieniędzy. Więc moja rodzina nie jest rodziną, tylko ciężarem.

Muszę złożyć pozew o rozwód, bo nie widzę innego wyjścia. Wciąż jestem młody, przystojny, zarabiam przyzwoite pieniądze... I kto ją zechce? Z dwójką dzieci!" - uśmiechnął się Witek.