Niesamowite wydarzenia w Hiszpanii. Jak informuje serwis O2, na hiszpańskiej wyspie La Palma doszło do niezwykle efektownej, choć niebezpiecznej erupcji wulkanu Cumbre Vieja. W trakcie wybuchu, oprócz masy popiołu, lawy i kamieni wulkan wyrzucić niesamowite znalezisko. O czym mowa?

Okazuje się bowiem, że wulkan wyrzucił masę kamieni półszlachetnych. To oliwiny. To jednak nie wszystko. Na kanaryjskiej wyspie, która leży u podnóża wulkanu za sprawą jego erupcji powstało kilka nowych plaż.

Na kanaryjskiej wyspie doszło do erupcji wulkanu Cumbre Vieja! Wulkan pozostawił niezwykle piękne zjawisko

Już po erupcji wulkanu można było odnaleźć na terenie wyspy La Palma całą masę pięknych półszlachetnych kamieni – oliwinów.

- Nieduże wulkany mają tendencję do produkcji czegoś wyjątkowego, jak kryształy oliwinu znalezione w wyrzuconej ostatnio lawie – wyjaśnił niedawno na Twitterze Kanaryjski Instytut Wulkanologiczny Involcan.

Ten kamień półszlachetny należy do rodziny krzemianów z racji wulkanicznego pochodzenia. Jest ceniony ze względu na swoje wybarwienie i często wykonuje się z niego biżuterię. Choć jest często spotykany na Wyspach kanaryjskich to nie wolno go zbierać – jest to prawnie zabronione.

Okazuje się również, że w pasie pierwszego tzw. jęzora wydostającej się z wulkanu lawy utworzyła się nowa plaża. Stało się to po wpłynięciu lawy do morza. W ten sposób wyspa ma nowy obszar o długości pół kilometra wgłąb morza, a także 820 metrów szerokości.

Jak informował portal "Życie Polska": KAMIL STOCH I JEGO ŻONA PRZEKAZALI WSPANIAŁĄ NOWINĘ WSZYSTKIM KIBICOM. FANI SKOCZKA MAJĄ WIELKIE POWODY DO RADOŚCI. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE

Przypomnij sobie: NA JAW WYCHODZĄ PORAŻAJĄCE DONIESIENIA O SZPITALU, W KTÓRYM LEŻAŁA 30-LETNIA CIĘŻARNA. FAKTY PORUSZYŁY POLAKAMI. MIAŁO DOCHODZIĆ DO WIELU UCHYBIEŃ

Portal "Życie Polska" pisał również: ROLNIK SZUKA ŻONY: WOKÓŁ ROLNICZKI KAMILI POJAWIŁY SIĘ NAPRAWDĘ NIEPRZYJEMNE PLOTKI. WIELU WIDZÓW UZNAJE, ŻE JEST ZBYT WYBREDNA. PADŁY PRZYKRE SŁOWA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZAMIESZANIE WOKÓŁ BARBARY KURDEJ-SZATAN PRZYBRAŁO NA SILE. AKTORKA MOŻE STRACIĆ LUKRATYWNY KONTRAKT REKLAMOWY. CZY SŁONO ZAPŁACI ZA JEDEN WPIS W SIECI