Nie da się ukryć, że ogromna większość z nas już przygotowuje się do nadchodzącej zimy. Ostatnie lata przyzwyczaiły nas jednak do dość lekkich zimowych miesięcy. Próźno było szukać metrowych śnieżnych zasp, zwałów śniegu i lodu, siarczystych mrozów. Jednak to, co udało się w tej chwili ustalić meteorologom z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie napawa optymizmem tych, którym z zimą jest raczej nie po drodze. Co to oznacza?

Jak informuje serwis Goniec na bazie danych podanych przez IMGW, tegoroczna zima będzie inna od tych z lat poprzednich. Przez kolejne miesiące w Polsce mają utrzymywać się stałe i to dość obfite opady śniegu! To jednak nie wszystko!

Jak będzie wyglądać zima 2021/2022? Kiepskie wieści dla fanów ciepła i lekkich zim. To będzie ciężki okres!

Okazuje się, że zdaniem ekspertów doświadczymy nie tylko dużych opadów śniegu, ale również zrobi się dość zimno. W poszczególnych województwach średnia temperatura ma zejść poniżej znanej nam od blisko trzech dekad w okresie zimowym!

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna zima nie będzie nas rozpieszczać, a wszyscy ci, którzy liczyli na delikatną aurę rodem z Włoch mogą się mocno przeliczyć.

Jak informuje Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW w rozmowie z Radiem Zet, nadchodząca zima będzie znacząco różnić się od tych, które znamy. Ma być chłodniejsza od swoich poprzedniczek.

Trzeba będzie zdecydowanie sięgnąć do szaf po grube kurtki, kożuchy, rękawiczki i czapki. Jednak duże opady śniegu i niskie temperatury to dobra informacja dla polskiej hydrologii - pomoże zachować więcej wód gruntowych, szczególnie ważnych w okresie letnim, gdy dochodzi do suszy.

Najniższe temperatury mają przyjść w styczniu, a na południu najdłużej będzie zalegać śnieg.

Zima/YouTube @Global News

Jak informował portal "Życie Polska": KLUCZOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI BEATY KOZIDRAK! WIADOMO, JAKA KARA MOŻE SPOTKAĆ WOKALISTKĘ ZA JAZDĘ POD WPŁYWEM. NA PEWNO BĘDZIE DOTKLIWA

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCY FINAŁ “TAŃCA Z GWIAZDAMI”. WIADOMO, NA CO PIOTR MRÓZ PRZEZNACZY AŻ 100 TYSIĘCY ZŁOTYCH Z WYGRANEJ. TAKI CEL ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH WIDZÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: PREZYDENT ZALICZYŁ SPORĄ WPADKĘ I NARAZIŁ SIĘ OBYWATELOM. ZACHOWANIE GŁOWY PAŃSTWA JEST SZEROKO KOMENTOWANE. WIELE OSÓB UWAŻA TO ZA NIEWŁAŚCIWY KROK

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WIELKIE SZCZĘŚCIE UCZESTNIKA “ROLNIK SZUKA ŻONY” PO WIELU LATACH. MĘŻCZYZNA NARESZCIE STANĄŁ NA ŚLUBNYM KOBIERCU. PAŃSTWO MŁODZI RODEM Z BAJKI