Kobieta z Kalifornii twierdzi, że odmówiono jej manicure w lokalnym salonie paznokci z powodu stanu zapalnego na dłoniach i ramionach, objawu tocznia. 47-letnia Jeniffer Dreyer Brown opublikowała na Facebooku emocjonalne zeznanie szczegółowo opisujące ten incydent 6 lipca. Tego dnia Brown powiedziała, że ​​temperatura osiągnęła ponad 100 stopni, powodując blizny po jej toczniu – chorobie autoimmunologicznej, z którą Brown twierdzi, że żyje od 15 lat – zaostrzyły się.

Mieszane uczucia...

Według Lupus Foundation of America promienie ultrafioletowe słoneczne nasilają objawy u osób z tą chorobą. Na filmie Brown twierdziła, że manikiurzystka z salonu Happy Nails w Laguna Niguel odmówiła wykonania manicure. Kiedy Brown zapytała dlaczego, manikiurzystka, która nie została zidentyfikowana, rzekomo skomentowała jej stan zapalny skóry.

Upokorzona Brown wyszła, nagrywając później swoją emocjonalną reakcję na incydent. „Ludzie osądzają mnie, ponieważ mam toczeń i mam pękniętą skórę” – powiedziała przez łzy. „Nigdy nie czułem się bardziej jak trędowaty ani bardziej osądzony w Orange County”. W czwartek rano wideo Browna miało ponad 1400 reakcji, prawie 100 000 wyświetleń i setki komentarzy.

źródło: Yahoo

"Moje serce jest złamane. Nigdy więcej nie postawię stopy w Happy Nails” – napisał jeden z użytkowników Facebooka. „Jesteś silną, piękną kobietą, Jeniffer! Wciąż noś te sukienki i popisuj się bliznami po bitwie!” inny skomentował.

Brown powiedziała Fox News w czwartek, że otrzymała „wylew miłości i wsparcia” zarówno od przyjaciół, jak i nieznajomych, a także otrzymała „mnóstwo wiadomości od innych ludzi, którzy mają toczeń, pytających o chorobę”. Według Lupus Research Alliance nie ma lekarstwa na toczeń, „choroba autoimmunologiczna – w której układ odpornościowy przez pomyłkę atakuje zdrowe komórki – która może potencjalnie uszkodzić wiele części ciała”.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: "Barwy szczęścia". Co dolega Barbarze Sołtysik? Doniesienia o jej zdrowiu mocno niepokoją. O co chodzi

Zerknij: Na jaw wyszły szczegóły dotyczące ślubu Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy. Gdzie odbędzie się ceremonia i kto się na niej pojawi