Aktorka z czasem zaczyna mieć coraz dotkliwsze kłopoty z pamięcią. Otoczona jest obecnie pomocą medyczną w specjalistycznym szpitalu z całodobową medyczną opieką. Barbara Sołtysik to była żona znanego polskiego aktora Jana Englerta, a także matką trojga ich wspólnych dzieci.

Małżeństwo to niestety nie przetrwało i rozpadło się po 33 latach. Zaraz po rozwodzie, będący wówczas wykładowcą akademickim Jan Englert stanął na ślubnym kobiercu ze studentką Beatą Ścibakówną.

Barbara Sołtysik stała się popularniejsza, odkąd zaczęła pojawiać się w serialu emitowanym na antenie Telewizji Polskiej "Barwy Szczęścia". Aktorkę można było także zobaczyć w serialach "Dom" lub "Dziewczyna i chłopak".

Aktorksa para Barbara Sołtysik i Jan Englert doczekali się syna Tomasza i córek bliźniaczek – Katarzyny i Małgorzaty. Z czasem małżonkowie zaczęli poświęcać sobie wzajemnie coraz mniej uwagi, a media zaczęły trąbić, że im bardziej popularni oboje się stają, tym bardziej oddalają się wzajemnie od siebie, co negatywnie wpływa na ich małżeństwo i dobre, zgodne relacje.

Mąż rozwijał swoją karierę na deskach teatru, żona starała się pogodzić zawód aktorki z byciem mamą. Niestety poza sprawami związanymi z teatrem i wspólnymi dziećmi, z czasem coraz mniej łączyło tych dwoje...

Kiedy byliśmy jeszcze młodzi uważaliśmy z Jankiem, że warto żyć tylko 33 lata. I rzeczywiście, to się sprawdziło. Byliśmy razem przez taki właśnie okres. Niestety, poza teatrem mieliśmy zupełnie inne zainteresowania. I inne wartości. On chciał być zawsze ceniony, a ja - lubiana. I udało się nam. Ja mam mnóstwo przyjaciół, on był świetnym rektorem Szkoły Teatralnej w Warszawie, a teraz doskonale zarządza Teatrem Narodowym. Nasze drogi się jednak rozeszły - opowiedziała Barbara Sołtysik "Agorze". Jej nieuleczalna choroba zmusiła aktorkę do rezygnacji z pracy zawodowej już w 2015 roku. Przypuszcza się według "Pomponika", że aktorka cierpi na chorobę Alzheimera, jednak konkretnie TA nazwa choroby nie padła. Luki w pamięci i strzępki wspomnień są coraz dotkliwsze, dlatego właśnie fani aktorki tak bardzo się o nią martwią.

O tym się mówi: Gdy 68-letni narzeczony zaczął wymieniać wady 23-letniej ukochanej, przerwała to jej wściekła mama. O co poszło

Zerknij: Na jaw wyszły szczegóły dotyczące ślubu Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy. Gdzie odbędzie się ceremonia i kto się na niej pojawi