Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że Polacy spędzą najbliższy weekend w domu. Okazuje sie, ze pogoda nie bedzie zachecala do wyjazdow i spacerow. Może zagrzmić i spadnie spora liczba deszczu.

Pogoda na weekend nie zachęca do wycieczek poza miasto

Meteorolodzy nie mają dla ans dobrych wiadomości. Synoptycy ostrzegają przed burzami i obfitymi opadami deszczu oraz co nieuniknione, wyraźnym ochłodzeniem, które nastąpi już w piątek.

Nad całym krajem królować będą chmury, a miejscami pojawią się obfite opady deszczu oraz burze, które pojawią się w towarzystwie porywistych wiatrów, których prędkość może wynieść nawet 80 km/h.

-Pogoda w najbliższych dniach nadal będzie zróżnicowana. Piątek i sobota z deszczem, miejscami silnym, głównie na północy i wschodzie oraz w górach - poinformowali synoptycy z IMGW.

W sobotę będzie nieco lepiej choć na niebie w dalszym ciagu panować będzie zachmurzenie. Opady deszczu mogą wystąpić jedynie lokalnie. Pogoda znacznie poprawi sie w niedziele, gdzie slupki termometrow wskazą nawet 27 stopni.

deszczowa pogoda / YouTube: Relaxing dreams
deszczowa pogoda / YouTube: Relaxing dreams
deszczowa pogoda / YouTube: Relaxing dreams