Takie rośliny nie będą wymagały specjalnej pielęgnacji, ale z pewnością zachwycą oko.

Ageratum

Zdaniem ekspertów Ageratum to roślina kochająca światło. Tę okoliczność należy wziąć pod uwagę podczas siewu. Ageratum będzie rosło w półcieniu, ale kwiatostany staną się mniej atrakcyjne. Reszta rośliny nie jest kapryśna. Kwitniecie tej rośliny jest dość długie - trwa od połowy czerwca do przymrozków październikowych. Podlewanie ageratum jest konieczne u nasady, pisze Complet-info.

Aster

Aster jest kochany przez wielu ogrodników - nie tylko za piękne kwitnienie, ale także za to, że przez długi czas zachowuje atrakcyjny wygląd w kompozycji bukietu. Kwitnące astry występują w szerokiej gamie kolorów, więc jest z czego wybierać. Pielęgnacja Aster ma swoje własne kaprysy, ale pielęgnacja wcale nie jest trudna. Tak więc, aby uzyskać pełne kwitnienie, należy go podlewać w odpowiednim czasie i usuwać chwasty rosnące dookoła niego.

Aksamitka

Płatki tego kwiatu mogą być pomarańczowe, czerwono-brązowe, żółte lub cytrynowe. Rośliny te nie są szczególnie wymagające co do gleby, na której rosną. Podlewanie jest potrzebne tylko w pierwszej połowie lata. Nagietki uwielbiają słoneczne stanowiska, ale dobrze rosną także w półcieniu.

Iberyjska

Roślina ta jest często używana do obsadzania klombów lub budowania zjeżdżalni alpejskiej. Kwiaty iberysowe mogą być różowe, liliowe, fioletowe lub białe. Jego korzeń odgrywa bardzo ważną rolę, a więc z tego powodu nie zaleca się przesadzania kwiatu. Możesz zasiać roślinę w kwietniu lub już jesienią. Jednocześnie wiosną lepiej zrobić to dwa razy w odstępie 20 dni - przedłuży to kwitnienie Iberis.

Kosmeya

Eksperci twierdzą, że jest to jedna z najpopularniejszych i bezpretensjonalnych roślin ogrodowych. Kwiaty mogą być białe, różowe, czerwone lub liliowe. Wysokość rośliny sięga od 50 do 120 cm Kosmeya uwielbia dobrze przepuszczalną glebę. Roślina ta kwitnie lepiej na słonecznych stanowiskach, ale dobrze toleruje również półcień.

Duże krzewy, które z powodzeniem zakorzenią się w cieniu ogrodzenia, mogą dobrze urozmaicić zwykły ogród.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wariant Delta koronawirusa w Polsce. Czy wrócą obostrzenia w regionach, gdzie został wykryty? Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Zdrowia

Jak informował portal „Życiepl.com”: Lech Wałęsa nie był w stanie opanować emocji. Z jego ust padły mocne słowa. Czy były prezydent poniesie za nie odpowiedzialność

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Gwiazda „Królowych życia” podjęła ostateczną decyzję i opuszcza popularny program. Widzowie są zaskoczeni jej decyzją. Co teraz będzie robić