Najsmutniejsze jest to, że sierść psa bezlitośnie pojawia się na wszystkich rzeczach. Oczywiście możesz bez końca używać lepkiego wałka do usuwania sierści. Jednak ręczników do ciała nie da się wyczyścić wałkiem, a sierść nie znika po praniu!

Nawet jeśli wytrzepiesz ubrania przed praniem, sierść pozostanie na nich. Okazuje się, że istnieje kilka sposobów, które ułatwiają życie i zwiększają prawdopodobieństwo pozbycia się sierści podczas prania w pralce. Z przyjemnością podzielę się z Wami życiowymi poradami wytrawnych gospodyń domowych. Jako szczęśliwa właścicielka włochatego psa oświadczam, że pytanie jak pozbyć się sierści dręczy mnie odkąd szczeniak pojawił się w moim domu.

Kulki

W Internecie można znaleźć specjalne kule do prania ubrań. Z reguły są to kulki silikonowe, które należy umieścić w bębnie z brudnymi rzeczami. Niektóre kulki są zaprojektowane także do suszarek bębnowych.

Chusteczki nawilżane

Nie, nie musisz jej używać do usuwania sierści, jeśli już założyłaś małą czarną sukienkę. Załaduj pralkę jak zwykle, w razie potrzeby dodaj proszek i płyn do zmiękczania tkanin. I pamiętaj, aby włożyć do bębna jedną wilgotną chusteczkę, albo nawet dwie.. Dzięki temu serwetka zbierze większość sierści zwierzaka i nie będziesz już musiała czyścić ubrania przez pół godziny przed wyjściem.

Gumowa rękawiczka

Możesz użyć domowych gumowych rękawiczek, aby upewnić się, że pranie jest dobre i nie musisz zbierać sierści z ubrania. Wystarczy przetrzeć rzeczy wilgotną rękawiczką, a następnie włożyć je do pralki i wyprać. Gumowe rękawiczki lepiej zbierają sierść zwierząt niż specjalne szczotki. Metoda nadaje się do czyszczenia ubrań, jeśli nagle nie masz pod ręką wałka.

Gąbka silikonowa

Sklepy z narzędziami sprzedają silikonowe czyściki do szorowania. Jest to ekologiczną alternatywą dla jednorazowych gąbek. Gąbki silikonowe można również używać do prania rzeczy. Tak jak wilgotną chustkę, silikonową gąbkę można wrzucić do bębna z brudnymi ubraniami.

Praktyka pokazuje, że silikonowa gąbka zbiera wełnę jeszcze lepiej niż mokre chusteczki. W przeciwieństwie do jednorazowych chusteczek gąbkę można wielokrotnie używać do prania. Dodatkowo w sklepach AGD można znaleźć pralki z funkcją „Usuwania sierści zwierząt”. Ten cykl mycia ma na celu usunięcie sierści i sierści zwierząt z ubrań właścicieli, aby wszyscy byli szczęśliwi. Ale ile taka funkcja kosztuje i jak jest skuteczna, tego nie wie nikt.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wariant Delta koronawirusa w Polsce. Czy wrócą obostrzenia w regionach, gdzie został wykryty? Głos w sprawie zabrało Ministerstwo Zdrowia

Jak informował portal „Życiepl.com”: Lech Wałęsa nie był w stanie opanować emocji. Z jego ust padły mocne słowa. Czy były prezydent poniesie za nie odpowiedzialność

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Gwiazda „Królowych życia” podjęła ostateczną decyzję i opuszcza popularny program. Widzowie są zaskoczeni jej decyzją. Co teraz będzie robić