Najnowsze informacje, które płyną prosto z Wrocławia właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że policja szkoli księży do walki z oszustami! Brzmi nieco abstrakcyjnie, lecz to prawda! O co chodzi? Internauci przecierają oczy ze zdumienia...

Jak powszechnie wiadomo, różnego rodzaju oszustwa dzieją się na porządku dziennym. Prymitywne metody wyłudzania pieniędzy są już wszystkim znane, dlatego – niestety - oszuści wymyślają coraz to nowsze i bardziej sprytne sztuczki, dzięki którym kradną pieniądze bądź inne dobra majątkowe niczego nie świadomym osobom.

Policja, kiedy tylko wykryje każdy kolejny sposób oszustów nagłaśnia metodę ich działania i ostrzega, aby nie ulegać manipulantom. Niestety, celem oszustów najczęściej są osoby starsze, które szybciej ulegają namowom i częściej wierzą we wmawiane im nieprawidłowości.

Policja szkoli księży!

Tak, to prawda! Sytuacja ma miejsce we Wrocławiu, gdzie umowę o szkoleniu zawarli Arcybiskup wrocławski Józef Kupny oraz Komendant Wojewódzkiej Policji, insp. Dariusz Wesołowski.

- Głównym celem spotkania dolnośląskich funkcjonariuszy z przedstawicielami duchowieństwa było opracowanie mechanizmów współdziałania Policji i księży na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób starszych i samotnych. - brzmi komunikat na stronie policji.

Księża na owych szkoleniach poznają metody działania oszustów w celu ostrzegania starszych osób.

Policja / screen yt