Najnowsze informacje dotyczące głośnej i medialnej postaci, jaką jest arcybiskup Leszek Głódź. Ostatnio duchowny widziany był w całkiem innej roli. Okazuje się, że na nowym stanowisku otrzymuje niemałe pieniądze... O czym mowa?

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź to postać, o której słyszał niemalże każdy. 76 – letni duchowny, który swoją posługę kapłańską sprawował przez wiele lat, jednak w zeszłym roku otrzymał dyscyplinarny zakaz pełnienia funkcji kościelnych oraz opuszczenie archidiecezji gdańskiej.

Po pojawieniu się głośnego filmu dokumentalnego braci Sekielskich, dotyczącego pedofilii w Kościele, jedną z osób obarczonych zarzutami o mobbing, a także brak podejmowania jakichkolwiek działań w walce z pedofilią wewnątrz diecezji był arcybiskup Leszek Głódź.

Nowa rola duchownego

Po opuszczeniu archidiecezji mężczyzna powrócił do swoich rodzinnych stron na Podlasie. Teraz, w miejscowości Bobrówka w gminie Jaświły został wybrany na sołtysa. Ostatnio paparazzi przyłapało dawnego duchownego na sesji Rady Gminy, za którą otrzymał... aż 150 złotych!

– Dla mieszkańców wsi będę robił to, czego będą oczekiwali, żeby pokrzywy nie rosły na chodnikach, światło żeby było, takie społeczne sprawy. Jestem wdzięczny wyborcom, że jednogłośnie na mnie zagłosowali. Oni mają więcej wyczucia, niż pseudointeligenci – powiedział.