Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich emerytów w Polsce. Rządzący właśnie wprowadzili nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych - zmiany te mogą pomóc tysiącom Polaków. Emeryci mogą dostać nawet 500 zł więcej. O co chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, temat emerytur w Polsce od lat pozostaje numerem jeden. Świadczenia emerytalne od dawna wzbudzają zdziwienie oraz nierzadko oburzenie ze strony społeczeństwa, ponieważ zazwyczaj wysokość otrzymywanych kwot jest śmiesznie niska.

Jak donoszą media, już niebawem w życie wejdą spore zmiany. O co chodzi?

Seniorów urodzonych w czerwcu czeka spora zmiana!

Wprowadzony w 2009 przepis zakładał, że emerytury w każdym miesiącu były podwyższane o wskaźnik roczny oraz kwartalny – nie dotyczyło to jednak wniosków, które składane były w czerwcu. Wtedy zaś podwyższane były tylko o wskaźnik roczny, skutkowało to otrzymywaniem nawet 500 zł niższej emerytury.

Rządzący zdecydowali się poprawić tę lukę prawną i od przyszłego roku emeryci składający wnioski w dowolnym miesiącu będą mieć uwzględniane oba czynniki.

To wspaniała informacja dla wszystkich osób urodzonych w czerwcu. Niestety, seniorom, którzy pobierali niższą emeryturę od roku 2009 owe kwoty za minione 11 lat nie zostaną wyrównane.

ZUS/ screen yt