Ważna informacja dla niemalże wszystkich Polaków. W mediach pojawiła się najnowsza prognoza pogody, która niestety nie napawa optymizmem. Wypowiedź eksperta budzi ogromny niepokój - ponownie możliwe są warunki atmosferyczne, które mogą wywołać tragiczne skutki...

Ostatnie dni dla Polaków nie były zbyt łatwe. Ogromne burze, ulewy, porywiste wiatry i grad wielkości piłek tenisowych w wielu rejonach kraju wywołał ogromne szkody. Te nagłe załamanie pogody, które dotarło do Polski po upalnych dniach było dla tysięcy rodzin tragiczne w skutkach.

Poza kilkoma rannymi osobami wiele rodzin odniosło ogromne straty materialne. Pojawiające się trąby powietrzne zaskoczyły niemalże wszystkich – to rzadko spotykane dotychczas zjawisko w Polsce.

Najnowsza prognoza pogody jednak nie wskazuje na znaczną poprawę warunków...

To nie koniec trąb powietrznych?!

Jak mówi pasjonat meteorologii, Jarosław Turała dziś, 25 czerwca burzowa atmosfera w dalszym ciągu będzie utrzymywać się nad Polską. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia wyładowań atmosferycznych pojawi się na wschodniej oraz wschodnio - południowej części kraju. Burzom będą towarzyszyć ulewne deszcze, opady gradu oraz mocny wiatr – niewykluczone, że ponownie pojawią się trąby powietrzne.

Jarosław Turała/ screen wiadomości.wp.pl