Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla niemalże wszystkich Polaków. Minister zdrowia, Adam Niedzielski właśnie wystosował bardzo ważny komunikat. Okazuje się, że już niebawem pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia będą dzwonić do milionów Polaków w pewnej sprawie. O co chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, pandemia koronawirusa w ostatnich miesiącach zdecydowanie odpuszcza - każdego dnia notuje się małe wskaźniki zachorowań i śmiertelności. Nietrudno się domyślić, że powodem takiego stanu rzeczy jest zaszczepienie się milionów Polaków, a także nabycie odporności po przebyciu choroby.

Niestety, jak podają media, zainteresowanie szczepieniem przeciwko koronawirusowi w ostatnim czasie mocno spadło. W związku z tym minister zdrowia postanowił podjąć pewne innowacyjne kroki.

- Widzimy spadek zainteresowania. Mówiłem, że czerwiec będzie miesiącem, kiedy dojdzie do pewnego przesilenia, kiedy ludzie nie będą czekali na szczepienia, tylko szczepienia na ludzi. Uruchamiamy różne instrumenty, które mają zachęcić do szczepienia - mówi Adam Niedzielski.

Pracownicy NFZ będą dzwonić do Polaków

Jak podaje polityk, już niebawem pracownicy NFZ będą dzwonić do niezaszczepionych Polaków i nakłaniać ich do przyjęcia szczepionki. Dzięki temu rządzący chcą zachęcić do szczepienia jak najwięcej obywateli.

Adam Niedzielski/ screen yt