Od pewnego czasu obowiązują nowe przepisy dotyczące rejestracji nabycia lub zbycia pojazdu. Właśnie o tym fakcie zapomina wiele osób, a za brak dopełnienia tego niezwykle ważnego obowiązku w terminie może spotkać nas sroga kara. Ministerstwo postanowiło wyjaśnić obowiązujące wymogi prawne w tym zakresie.

Jak informuje serwis Goniec, przepisy, które nakazują nam po zakupie lub zbyciu samochodu rejestrować lub wyrejestrować pojazd w starostwie w praktyce są dość skomplikowane.

Tak wykazał niedawno rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Problemem jest bardzo jasnej informacji o tym, gdzie powinniśmy się zgłosić w tej sprawie – do o starostwa w naszym miejsca zamieszkania, miejscu transakcji zakupu, czy tam, gdzie dokonano jego ostatniej rejestracji.

Które starostwo jest właściwe do zgłoszenia zbycia lub zakupu samochodu? Ministerstwo Infrastruktury wyjaśnia

„Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o nabyciu lub zbyciu pojazdu” – możemy przeczytać w przepisach prawa o ruchu drogowym.

Niestety, starostwa odsyłają do innych placówek i wówczas może dojść do przekroczenia zawartych w przepisach 30 dni na powiadomienie instytucji. Co jeśli nie zrobimy tego w terminie?

Wówczas może spotkać nas kara finansowa – od 200 do nawet 1000 złotych. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw złożył oficjalne zapytanie do Ministerstwa Infrastruktury i dowiadujemy się, że właściwym starostwem, do którego należy zgłosić rejestrację lub wyrejestrowanie pojazdu jest urząd w miejscu zamieszkania. Resort planuje doprecyzowanie przepisów, aby nie budziły więcej wątpliwości.

Jak informował portal "Życie": ARTUR ORZECH WKRÓTCE WRÓCI DO PRACY? DZIENNIKARZ POINFORMOWAŁ W SIECI O NOWOŚCIACH W ŻYCIU ZAWODOWYM. JUŻ WKRÓTCE POPROWADZI AUDYCJĘ W ZNANYM RADIU

Przypomnij sobie: TAJEMNICA ZAGINIĘCIA MADELEINE MCCANN NARESZCIE ZOSTANIE ROZWIANA? NAJNOWSZE USTALENIA PRZYPRAWIŁY WSZYSTKICH O GĘSIĄ SKÓRKĘ! RODZICE BARDZO PORUSZENI

Portal "Życie" pisał również: WAŻNE SPOSOBY DLA KOCHAJĄCYCH TRUSKAWKI! LEPIEJ WIEDZIEĆ, JAK MYĆ, SZYPUŁKOWAĆ I ZACHOWAĆ ŚWIEŻOŚĆ OWOCÓW NA DŁUŻEJ. CZERWIEC TO CZAS NA TRUSKAWKI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: WAŻNE ZMIANY, KTÓRE DOTKNĄ MILIONY POLAKÓW. NA POCZĄTKU 2022 ROKU POJAWIĄ SIĘ ISTOTNE NOWOŚCI W PRAWIE SPADKOWYM. NIE WSZYSCY BĘDĄ MOGLI DZIEDZICZYĆ