Niedziela powinna z założenia być czasem odpoczynku przed nadchodzącymi dniami roboczymi. Wprowadzone przez rząd niedziele niehandlowe miały ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w społeczeństwie w czasie, gdy wirusowy bum był największy.

30 maja - niedziela handlowa, czy nie?

YT

Ograniczenia, zmiany zasad i ciągłe zakazy, zdecydowanie zdezorientowały ludzi. Ustalono zatem kalendarz handlowych i niehandlowych niedziel. Czy jutro będziemy mogli kupić zapomniany chlebek, czy skoczyć dzieciom po lody?

Jak wiemy, gdy wprowadzono niedziele niehandlowe zaznaczono w przepisach, że w owym czasie sprzedaż może prowadzić w sklepie jedynie właściciel. Jak możemy się domyślać, ciężko by było to zastosować w przypadku dyskontów, czy supermarketów.

W 2021 roku, jedynie siedem niedziel będzie tymi handlowymi, a najbliższa, czyli 30 maja będzie niestety (albo na szczęście) niehandlowa, więc lepiej już dzisiaj udać się po zapomniane w ciągu tygodnia produkty.

NIEDZIELE HANDLOWE 2021

Sklepy będą otwarte: 31 stycznia 2021, 28 marca 2021, 25 kwietnia 2021, 27 czerwca 2021, 29 sierpnia 2021, 12 grudnia 2021, 19 grudnia 2021.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Emerytura po ukończeniu 53 roku życia? Pojawiły się nowe informacje na temat reformy systemu emerytalnego

Zerknij tutaj: Kuba Wojewódzki musi pożegnać się z pewnym tytułem. Jego konkurent jest dużo młodszy. O co chodzi

Nie przegap tego: Udostępniono nowe oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wiadomo ile zarobił na swoim stanowisku w rządzie. Te sumy mogą zdziwić