W naszych domach - chociaż często nie mamy o tym pojęcia! - znajdować się mogą rzeczy, które przechodzą ludzkie pojęcie. Takiego odkrycia dokonała jedna z rodzin z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, która postanowiła poważnie podejść do rodzinnej legendy i dzięki temu dorobiła się prawdziwej fortuny.

Legenda stała się prawdą

W rodzinnych legendach i opowiastkach - chociaż nieraz trudno w to uwierzyć - często może znajdować się ziarno prawdy. Nie należy więc zupełnie ich zbywać, a zastanowić się, czy nie mogą przynieść nam one korzyści. Do jednej z takich legend racjonalnie podeszła jedna z amerykańskich rodzin, co wkrótce bardzo jej się opłaciło!

Keith Wille z Connecticut to znany w Stanach Zjednoczonych poszukiwacz skarbów. Niedawno postanowił on podzielić się na swoim YouTubowym kanale jednym ze swoich największych odkryć. Wszystko zaczęło się, gdy zadzwoniła do niego pewna kobieta z Massachusetts.

W rodzinie kobiety, która skontaktowała się z poszukiwaczem, od dziesięcioleci krążyła legenda o tym, jakoby jeden z przodków pod deskami domu miał zakopać skarb w postaci naprawdę dużej sumy gotówki.

Rodzina postanowiła sprawdzić to na własną rękę - jednakże bez skutku. Lata poszukiwań spełzły na niczym, a członkowie rodziny wkrótce zapomnieli o plotkach dotyczących skarbu. Wszystko jednak wróciło do nich na krótko przed sprzedażą domu. Postanowili spróbować jeszcze raz - tym razem z pomocą profesjonalisty.

Keith Wille, przy pomocy wykrywacza metalu, w ciągu zaledwie godziny pod podłogą domu odnalazł kasetkę, w której znajdowało się... 46 tysięcy dolarów! Chociaż ta suma i tak wydaje się zawrotna, to może okazać się jeszcze większa - banknoty pochodzą bowiem z lat 30., 40. i 50. XX wieku, co sprawia, że ich wartość może być znacznie wyższa!

Jak dowodzi historia tej rodziny - czasem warto wziąć pozornie głupie plotki na poważnie.

Zobacz także: Kamil Stoch ma serdecznie dosyć obecnej sytuacji. Podzielił się z fanami swoją frustracją. Co zdenerwowało polskiego skoczka

Może cię zainteresować: Siódmy odcinek "Twoja twarz brzmi znajomo" już za nami. Kto okazał się zwycięzcą? Zapierająca dech w piersiach rywalizacja

Pisaliśmy również o: Monika Mrozowska o powrocie do formy po czwartej ciąży. Jak sobie radzi? Gwiazda zdradza swój przepis na smukłą figurę