Mężczyźni szukają porad, jak zmienić swoje zachowanie, aby kobiety czuły się bezpieczniej w miejscach publicznych - a tysiące innych osób podzieliło się sposobami, w jakie ofiary mogą bezpiecznie uzyskać pomoc i wsparcie.

Policja apeluje o poznanie tego gestu, który jest międzynarodowym znakiem "Pomóż Mi"

Działacze i parlamentarzyści domagają się wprowadzenia prawa chroniącego kobiety przed wykorzystywaniem na ulicy po zniknięciu pani Everard , a minister powiedział Sky News, że rząd przyjmie nowe przepisy, jeśli będzie to konieczne. W międzyczasie, oto kilka sposobów, w jakie ludzie mogą dyskretnie uzyskać pomoc - bez powiadamiania innych.

YT

Prosty gest ręki został zapoczątkowany na początku pandemii COVID-19 w zeszłym roku, aby zaradzić ogólnoświatowemu wzrostowi przemocy domowej i pomóc cierpiącym, gdy utknęli w domu. Gest, stworzony przez Women's Funding Network i Canadian Women's Foundation, został opracowany w celu cichego wyświetlania podczas rozmów wideo, aby ostrzec rodzinę, przyjaciół lub współpracowników, że dana osoba potrzebuje pomocy.

Może być również używany w innych sytuacjach, np. Podczas otwierania drzwi. Polega na podniesieniu dłoni do góry, wsunięciu kciuka i zamknięciu palców. Pierwotnie wydany w Kanadzie i USA, rozprzestrzenił się na całym świecie dzięki mediom społecznościowym. Prezes Women's Funding Network, Elizabeth Barajas-Roman, powiedziała: „Sygnał Pomóż Mi jest ważny, ponieważ jest niewerbalny i ma dużą moc niezależnie od języka i kultury”.

@prankpaar

Auch kleine Zeichen können dir das Leben Retten. Schaut nie weg #sos #helpme #fypシ゚viral #ernst #leben

♬ Elevator - 😼𝚏𝚠𝚝𝚍 𝚟𝚊𝚍𝚒𝚖😼

Co o tym sądzicie? Znacie ten gest?

O tym się mówi: Od poniedziałku wchodzą w życie kolejne obostrzenia. Jak teraz będą działać urzędy

Zerknij tutaj: Kinga Rusin nie odpuszcza polskiemu rządowi. Krytykuje z oddali spędzając wakacje na Malediwach

Nie przegap: Najnowsze doniesienia w sprawie bezprawnego uwięzienia Tomasza Komendy. Nowe fakty mogą rzucić na tę sprawę nowe światło