Sue Richardson udostępniła zdjęcia ogromnego pająka na oknie przed jej domem w Lower Daintree w północnym Queensland.

Olbrzym stanowił relane zagrożenie dla psów kobiety

Samozwańcza miłośniczka owadów opublikowała zdjęcie w nadziei, że ktoś zidentyfikuje gatunek pająka, który spowodował jej „bezsenną noc”. W poście, który napisała pani Richardson, błagała widzów, aby pomogli jej zidentyfikować pająka.

Zdjęcia zamieszczone na zdjęciach na Facebooku grupy Amateur Entomology Australia skłoniły setki miłośników pająków do podzielenia się informacjami o pająku. Jeden z pomocnych komentarzy brzmiał: „Australijska tarantula może być śmiertelnym ukąszeniem dla psów, niezbyt okropnym dla ludzi, ale bolesnym”.

Dr Robert Raven, ekspert od pajęczaków w Queensland Museum, powiedział, że pająkiem był samiec północnej tarantuli, który miał co najmniej siedem lat. „Często je widuje się, gdy wokół jest dobry deszcz, kiedy linieją” - powiedział. „Dzieje się tak, kiedy ciśnienie spada, a wraz z tym zwykle pada deszcz.

„Deszcz jest krytyczny, więc zazwyczaj lato jest ich aktywnym sezonem. Samce wędrują w poszukiwaniu samic w kłodach, pod liśćmi i w ziemi. Zalecił przeniesienie pająka dla własnej korzyści - a także dla spokoju właściciela domu. „Szuka samic, więc wypuść je w nocy, do buszu” - powiedział. Pani Richardson podpisała zdjęcie „OMG! WT * to jest? Uwielbiam chrząszcze, owady patykowate, motyle, ćmy itp .. czy ktoś może zidentyfikować przyczynę bezsennej nocy ??? Czy to zje moje psy? (Martwię się, że mógł znaleźć mój zapasowy klucz!)

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Cezary Kucharski nie daje za wygraną. Nie szczędzi gorzkich słów pod adresem Lewandowskich. Żona Lewego nie ma powodów do radości

Zerknij tutaj: Księżycowy kalendarz ogrodnika. Kiedy i co robić w marcu

Nie przegap też tego: Teściowa wciąż kontroluje nasz budżet i wydatki. Kazała sobie kupić żelazko, chociaż pieniądze przeznaczyłam na dzieci