Uwaga! Niesamowicie ważna informacja dla wszystkich rodziców, którzy pobierają świadczenie 500 Plus. Możliwe są spore zmiany w świadczeniach... Ta informacja nie spodoba się wielu osobom. O co chodzi?

Jak wiadomo, świadczenie 500 Plus przyznawane w Polsce na każde dziecko do 18 roku życia od samego początku wcielenia ustawy w życie wzbudza mnóstwo kontrowersji i odmiennych zdań. Pierwotnym celem wprowadzenia owego świadczenia była poprawa sytuacji materialnej rodzin wielodzietnych, które znajdują się w ciężkiej sytuacji, a także motywacja do większego przyrostu naturalnego.

Okazuje się, że za jakiś czas możliwe jest wprowadzenie pewnych zmian. O co chodzi?

Waloryzacja świadczeń 500 Plus

Jak donoszą media, w związku z inflacją wartość świadczenia aktualnie jest niższa niż w chwili jej wprowadzenia, co może skutkować wprowadzeniem waloryzacji owej kwoty.

Jak informuje jednak wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, w tym roku nie planuje się wprowadzania takich zmian.

- W tegorocznym budżecie takiej możliwości nie ma. Koszt programu Rodzina 500 plus wynosi 41 mld zł rocznie. To duży wysiłek państwa, ale to świadczenie jest bardzo ważne, bo pomaga rodzinom - powiedział wiceminister.

Rodzina/ pexels.com