Dziś, 6 marca Andrzej Wajda obchodziłby swoje 95 urodziny. Fani i przyjaciele w dalszym ciągu nie mogą uwierzyć w to, że wybitnego twórcy od kilku lat nie ma już pośród nas. Przypomnij sobie, jaki dorobek zostawił po sobie wybitny reżyser.

Andrzej Wajda był bez wątpienia jednym z najbardziej wybitnych i szanowanych reżyserów w historii Polski. Jego ogromny dorobek bardzo mocno wpłynął na kształtowanie krajowej kinematografii, a jak twierdzi wiele osób - wraz z jego odejściem skończyła się pewna ważna epoka.

Podczas całej swojej kariery stworzył niemalże 60 filmów, takich jak “Panny z wilka”, “Pan Tadeusz”, “Katyń” czy “Człowiek z marmuru”. Mężczyzna otrzymał wiele nagród, wyróżnień i orderów za swoją ponadczasową działalność i niespotykany talent.

Dziś reżyser obchodziłby 95 urodziny

Andrzej Wajda zmarł 9 października 2016 roku, a dziś kończyłby 95 lat. Fani i przyjaciele z branży do dziś nie mogą wręcz uwierzyć w to, że wybitnego reżysera nie ma już pośród nas. Wiele osób stwierdziło, że koniec filmów Andrzeja Wajdy oznacza koniec pewnej ważnej epoki w historii polskiej kinematografii. Trzeba przyznać, że ciężko się z tymi słowami nie zgodzić...