Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla pewnej grupy podatników. Trzeba się pospieszyć z deklaracją PIT, termin upływa już niebawem. Kogo to dotyczy?

Jak wiadomo, pierwsze miesiące roku zawsze wiążą się z czynnością, za którą nie przepada niemalże nikt, czyli z rozliczeniami PIT. Jest to proces zarówno żmudny, jak i dla wielu osób po prostu niezrozumiały. Ponadto, terminy składania deklaracji także często pozostają niejasne.

Warto jednak wiedzieć, że już niebawem, bo 1 marca upływa termin składania rozliczeń PIT-28. Kogo zatem dotyczy ten podatek?

Termin składania PIT-28 upływa wraz z początkiem marca!

Ministerstwo Finansów ostatnio przypomniało, że ostateczny termin składania formularzy PIT-28 upływa 1 marca 2021 roku – zaznacza także, że dokument można wypełnić i przesłać drogą elektroniczną.

PIT-28 dotyczy podatników, którzy w roku ubiegłym wybrali opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla przychodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej. Ponadto, PIT-28 obejmuje także umowy najmu, podnajmu, dzierżawy czy poddzierżawy. Ową deklarację muszą złożyć też osoby, które uzyskały w roku 2020 przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnych upraw, hodowli lub chowu mieszczące się w rolniczym handlu detalicznym.


JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIEMALŻE NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ