Jak informuje „Super Express” trzecia fala pandemii w Polsce zabiera rozpędu i rząd zamierza podjąć radykalne kroki, aby zapobiec szerszemu rozprzestrzenianiu się szczególnie nowej, brytyjskiej mutacji koronawirusa w naszym kraju. Stąd powrót ostrzejszych obostrzeń na Warmii i Mazurach, gdzie w ostatnich dniach odnotowano prawdziwy wysyp zakażeń właśnie tą odmianą SARS-CoV-2.

To jednak nie wszystko. Polskie władze poważnie obawiają się niekontrolowanego wzrostu zakażeń koronawirusem, podobnego do tego, który miał miejsce jesienią, gdy dziennie dochodziliśmy do 25-27 tysięcy przypadków zakażeń dziennie. Stąd decyzja o tym, aby wprowadzić kwarantannę po przyjeździe do Polski z Czech i Słowacji.

W tych dwóch krajach pandemia koronawirusa prawdziwie się rozszalała, a nasi południowi sąsiedzi trafili do czołówki europejskich państw z największą liczbą zakażeń COVID-19 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

Kwarantanna dla przyjeżdżających z Czech i Słowacji do Polski. Kogo obowiązuje i od kiedy wejdzie w życie?

Niestety, okazuje się, że w szpitalach w Czechach i na Słowacji zacyzna poważnie brakować miejsc dla osób z ciężkim przebiegiem COVID-19. Około 200 łóżek ma udostępnić chorym z tych krajów Polska. Oba kraje decydują się na zamknięcie przejść granicznych. Premier Czech określił obecny przebieg epidemii jako „niezwykle poważną sytuację”. Wprowadzone mają zostać nowe restrykcje.

„Jeśli tego nie zrobimy, to przez najbliższe dwa, trzy tygodnie będziemy mieli ogromne problemy w służbie zdrowia, która jest na granicy sił” – wyjawił Andrej Babisz, cytowany przez „SE”.

Adam Niedzielski również zapowiedział zmiany w kwestii obostrzeń, szczególnie wobec naszych południowych sąsiadów. Od soboty 27 lutego wprowadzona zostanie kwarantanna dla podróżnych wjeżdżających do Polski z Czech i Słowacji., Wyjątek stanowią jedynie osoby, które otrzymały już dwie dawki szczepionki lub okażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

Obecnie negatywny wynik badań trzeba przedłożyć, jeśli podróżuje się z tych dwóch krajów komunikacja publiczną, np. pociągiem. Od tego weekendu test będzie niezbędny również dla jadących samochodem.

Twitter

Jak informował portal "Życie PL": ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH

Przypomnij sobie: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

Portal "Życie PL" pisał również: HUBERT URBAŃSKI POKUSIŁ SIĘ O ZASKAKUJĄCE WYZNANIE! CO DZIEJE SIĘ Z PROWADZĄCYM TELETURNIEJ „MILIONERZY”? GWIAZDOR PRZEKONUJE, ŻE NIE CZUJE SIĘ DOBRZE

Pisaliśmy również o: POLACY NIE BĘDĄ MOGLI NOSIĆ PEWNEGO RODZAJU MASECZEK? RZĄD ZAPOWIADA POTĘŻNE ZMIANY W PRZEPISACH. ZABRONIONA BĘDZIE POPULARNA OCHRONA UST I NOSA