We wtorek nad Polskę dotarła Kalima, czyli przemieszczający się nad Europą pył wprost z Sahary. Unoszony przez silny wiatr piasek sprawił, że na niebie można było w licznych miejscach w Polsce zauważyć fascynujące zjawisko.

Na czym polegało? Nieboskłon przybrał bardzo intensywny pomarańczowy kolor, przez co widok prezentował się cokolwiek apokaliptycznie. Wiele osób zdecydowało się na uwiecznienie niesamowitego krajobrazu w postaci zdjęć.

Saharyjski pył nad Polską wywołał niesamowite zjawisko w wielu miejscach Polski. Fascynujące zdjęcia trafiły do sieci

Jak przypomina Radio Zet, meteorolodzy od kilku dni ostrzegali Polaków przed docierającym do naszego kraju saharyjskim pyłem niesionym przez suche i ciepłe powietrze. Kalima, gdyż tak zwie się owe zjawisko jest efektem licznych burz piaskowych, mających miejsce nad północną Afryką i okolicznymi wyspami na Atlantyku. Najpierw dotarły do Wysp Kanaryjskim, a teraz o słabszej sile znalazły się nad Polską.

Piasek zawieszony w powietrzu sprawił, że widoczność i przejrzystość była ograniczona, a zachód słońca we wtorek był naprawdę spektakularny, gdyż ukazało się nam intensywnie pomarańczowe słońce.

Kalima na początku pojawiła się najmocniej nad północną i zachodnią częścią Polski, a potem dotarła do Warszawy i na południe kraju. Nad stolicą do późnych godzin we wtorek 23 lutego można było obserwować żółto-pomarańczową poświatę, która ograniczała widoczność, a dodatkowo uczyniła zachód słońca mocno apokaliptycznym.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": ALEKSANDER DOBA PRZEŻYŁ RYZYKOWNĄ PRZYGODĘ NA MORZU. WALKĘ Z POTĘŻNYM ŻYWIOŁEM OPISAŁ W PORYWAJĄCEJ KSIĄŻCE. OPOWIEŚĆ BURZY KREW W ŻYŁACH

Przypomnij sobie: ZAWSZE BYŁAM DUMNA ZE SWOJEJ RODZINY, DOPÓKI NIE ZACZĘŁY KŁOPOTY. JAK TYLKO BABCIA ZACHOROWAŁA USŁYSZAŁAM: "MOŻEMY ZNALEŹĆ MIEJSCE W DOMU OPIEKI"

Portal "Życie PL" pisał również: HUBERT URBAŃSKI POKUSIŁ SIĘ O ZASKAKUJĄCE WYZNANIE! CO DZIEJE SIĘ Z PROWADZĄCYM TELETURNIEJ „MILIONERZY”? GWIAZDOR PRZEKONUJE, ŻE NIE CZUJE SIĘ DOBRZE

Pisaliśmy również o: POLACY NIE BĘDĄ MOGLI NOSIĆ PEWNEGO RODZAJU MASECZEK? RZĄD ZAPOWIADA POTĘŻNE ZMIANY W PRZEPISACH. ZABRONIONA BĘDZIE POPULARNA OCHRONA UST I NOSA